ام دی اف (MDF)

 • قیمت ام دی اف رنگی، فروش MDFرنگی، خرید ام دی اف رنگی, ورق ام دی اف رنگیام دی اف ملامینه
 • قیمت ام دی اف خام ، ام دی اف MDFخام 8 میل، ام دی اف خام واناچای، فروش ام دی اف خام، ام دی اف 3میل خام،ام دی اف خام ترکیهام دی اف خام
 • ام دی اف های گلاسام دی اف های گلاس
 • ام دی اف پلی گلاسام دی اف پلی گلاس
 • فیبرام دی اف 3 میل(فیبر)
 • قیمت ام دی اف رنگی، فروش MDFرنگی، خرید ام دی اف رنگی, ورق ام دی اف رنگیام دی اف سفید
 • فرمیکا فروش، روکش فرمیکا ، چوب فرمیکا، خرید فرمیکا، تولید فرمیکا، ورق فرمیکا، قیمت ورق فرمیکا، فروش روکش فرمیکا،فرمیکا
 • قیمت پروفیل، انواع پروفیل چوبی،پروفیل
 • ام دی اف چیست

  ام دی اف (MDF) یک فرآورده چوبی است. برای تولید ام دی اف از چوب استفاده می‌شود. در فرآیند آن با قطع درختان و زدودن، شاخه، برگ و پوست آن‌ها قسمت فیبری چوب را به صورت خرد چوب در می‌آورند. سپس خرده چوب‌ها را شستشو داده و از صافی‌های مختلف مانند صافی آهنربایی رد می‌کنند تا هر گونه قطعات آهنی و فلزی از آن‌ها جدا شود. خرده چوب‌ها با هوای گرم خشک می‌شوند و از مش‌هایی عبور می‌کنند. وظیفه این مش‌ها این است که خرده چوبه‌ای در اندازه مختلف را دسته بندی کند.
  پس فرآیند دسته بندی، هر نوع خرده چوب در هر اندازه‌ای وارد دستگاهی می‌شود که خرده چوب‌ها را به صورت فیبر در می‌آورند. فیبرها روی نوار نقاله‌هایی حرکت می‌کنند و با فشار مختصری که روی آن‌ها وارد می‌شود به صورت یک نوار فیبری با ضخامت 20 تا 30 سانتی‌متری در می‌آیند. در طول مسیر نوارهای فیبر در اندازه‌های استانداری برش داده می‌شود و پس از آن وارد دستگاه پر خشک می‌روند.

  قیمت ام دی اف (MDF)

  قیمت ام دی اف (MDF) حرف اول را در انتخاب آن میزند. این سؤال پیش می‌آید که کدام برند ام دی اف ارزان‌تر از سایر برندهاست؟ تقریباً تمام برندها قیمت‌های یکسانی دارند و تنها کیفیت تعیین کننده قیمت ورق‌های ام دی اف است، با این حال در ادامه به عوامل تأثیر گذار در قیمت اشاره شده است.
  در کل ورق ام دی اف سفید ارزان‌تر از ورق ام دی اف رنگی است. همچنین خرید ام دی اف به صورت پالت ارزان‌تر از ام دی اف به‌صورت تک ورق تمام می‌شود. ازآنجایی‌که هزینه گمرک برای وارد کردن ورق‌های ام دی اف بسیار بالاست، ورق‌های ام دی اف ایرانی با روکش ایرانی نسبت به ورق‌های ترک ارزان‌تر هستند. البته لازم به یادآوری است که شرکت‌ها معمولاً همه نوع ام دی اف با کیفیت‌های مختلف تولید می‌کنند و ام دی اف های با کیفیت بالاتر و با روکش‌هایی که ویژگی‌هایی مانند ضد آب، مقاوم در برابر پرتو فرابنفش، مقاوم در برابر حرارت و آتش و ضد خش دارند، مسلماً قیمت بالاتر دارند.

  به روزرسانی: آبان ۱۴۰۰

  برند ام دی افحداقل قیمت-حداکثر قیمت(تومان)
  قیمت ورق ام دی اف سفید ایرانی950,000-1,100,000
  قیمت ورق هایگلاس ایرانی1,400,000-1,700,000
  قیمت ورق هایگلاس ترک1,700,000-2,000,000
  قیمت پلی گلاس1,600,000-2,000,000
  قیمت ام دی اف خام 16 میل خارجی
  قیمت ام دی اف خام 16 میل ایزانی
  قیمت ام دی اف خام 3 میل خارجی
  قیمت ام دی اف خام 3 میل ایرانی

  ابعاد ورق ام دی اف (MDF)

  معمولاً ام دی اف خام ایرانی در ابعاد 2100 * 1830، 3660 *1830، 2440 *1830 و 2440 *1220 تولید می‌شود. البته ابعاد ام دی اف به نوع دستگاه و خط تولید ام دی اف بستگی دارد. ورق‌های ام دی اف وارداتی از ایتالیا معمولاً ابعاد 4100 *2100میلیمتر دارند. همچنین ورق‌های اتریشی ابعاد 2800 * 207 و 2600 * 2100 میلیمتر دارند.
  با در نظر گرفتن ابعاد متفاوت، ورق‌های ام دی اف، ضخامت‌های متفاوتی نیز دارند، به‌طورکلی ام دی اف ها در ضخامت‌های 3، 4، 6، 8، 10، 12، 16، 18، 20، 25، 32 و 38 میلی‌متری تولید می‌شوند. در ایران از ضخامت‌های 12، 16 و 18 میلی‌متر برای تولید مصنوعات چوبی و تزیینات داخلی و از قطر 3 میلی‌متری برای ساخت در استفاده شده و محبوبیت زیادی دارند.

  از مرغوبترین برندهای ام دی اف می توان به ام دی اف آرتا،ام دی اف پاک چوب،ام دی اف آلفا،ام دی اف پویا،ام دی اف ایزوفام،… اشاره کرد.

  مشخصات کلی ام دی اف خام (MDF)

  ام دی اف های خام متداول مورد استفاده در بازار ایران به دو دسته خارجی و ایرانی تقسیم بندی می شوند.
  ام دی اف های خام خارجی شامل برندهای : واناچای، ادونس، سیام،پنل پلاس، سوماترا،چامسان،کاستامانو،کرونشپان
  ام دی اف های خام ایرانی شامل برندهای : پویا، پارس، فومنات ، آرین سینا،آرتا

انواع برند ام دی اف

انواع برند هایگلاس