پارکت چوبی

پارکت چوب بلوط

مشخصات کلی پارکت چوبی:

پارکت چوبی نوعی کفپوش است که با قرار دادن قطعات در اشکال و ابعاد مختلف تشکیل می شود وعموما در فضاهای داخلی و دکوراسیون داخلی مورد استفاده قرار میگیرد. کلمه پارکت از لغت فرانسوی Parchet به معنای فضای کوچک احاطه شده ، گرفته شده است ، از گذشته های دور استفاده از کفپوش پارکت رواج داشته است. این نوع پارکت به صورت یک تکه و چند لایه موجود است که بعد از نصب هر دو ظاهری یکسان و زیبا دارند. از پارکت چوبی در کف ساختمان، محل کار و یا محوطه داخلی خانه استفاده می شود. پارکت های تمام چوب علاوه بر زیبایی و منحصر به فردی سالم ترین کفپوش های جهان از نظر سلامتی و بهداشت هستند.
چوب گزینه ایی سازگار با محیط است که گرما و راحتی را برای منزل شما فراهم می کند. پارکت های چوبی از چوب های متفاوتی ساخته می شوند؛ به طور کلی چوب های درخت راش، چوب درخت گردو، چوب درخت بلوط، چوب درخت افرا، چوب درخت زبان گنجشک و… برای ساخت پارکت کاربرد دارد. نوع چوب پارکت در مدل و قیمت پارکت تاثیر زیادی دارد. در ابتدای طراحی پارکت، پارکت های چوبی از قطعاتی تشکیل می شدند که با چسب به یکدیگر متصل می شدند اما امروز به صورت کلیکی به یکدیگر متصل می شوند.

جهت اطلاع از قیمت پارکت با ما تماس بگیرید.

انواع پارکت چوبی:

پارکت های چوبی با توجه به کاربردی که دارند به دو دسته پارکت سه لایه و پارکت تمام چوب تقسیم می شوند.
در پارکت سه لایه (پارکت مهندسی شده) سه لایه چوب استفاده می شود:
لایه اول از یک چوب به ضخامت 3 میلیمتر استفاده می شود و دو لایه دیگر که ارزان تر هستند با فشار و حرارت به لایه اول متصل می شوند. لایه رویی پارکت های سه لایه با استفاده از تکنولوژی نانو سیلور ساخته می شوند که ویژگی ضد میکروب، ضد قارچ، براقی و … را دارند. پارکت مهندسی شده برای استفاده از فضاهایی مانند سالن پذیرایی و اتاق خواب ها مناسب هستند. همچنین در مکان های پر تردد مانند دفاتر اداری و لابی های ساختمان ها می توان از این محصول استفاده کرد.

پارکت چوبی

پارکت چوبی افرا


پارکت چوبی گردو


پارکت چوبی بلوط


پارکت چوبی زبان گنجشک


پارکت چوبی راش


پارکت چوبی بامبو


پارکت چوبی کاج


پارکت چوب بلوط

مزایا و معایب پارکت های چوبی :

پارکت چوبی بلوط:
پارکت های ساخته شده از جنس چوب بلوط از پر استفاده ترین نوع پارکت ها هستند. این نوع چوب ها بسیار مقاوم و سختی بالایی در برابر فرورفتگی دارند.
• مقاومت زیاد در برابر خراشیدگی و فرو رفتگی
• وجود لکه های طبیعی
پارکت های چوبی از چوب زبان گنجشک:
این چوب بسیار شبیه به چوب درخت بلوط است اما از نظر سختی سخت تر و مقاوم تر است.
• مقاوم در برابر خراشیدگی، فرورفتگی و شکنندگی
• رنگی روشن دارد که ممکن است برخی آن را نپسندند.

پارکت های چوبی از چوب بامبو:
از منحصر به فرد ترین پارکت ها پارکت های چوبی جنس بامبو هستند. این نوع پارکت ها توسط خیساندن ریشه های بامبو و تحت فشار قرار دادن ساخته می شوند.
• پایداری و مقاومت طولانی مدت
• ظاهر مدرن
• لکه های محو
پارکت چوبی از چوب کاج:
پارکت های تهیه شده از این درخت سختی و مقاومت پایینی دارند. این نوع پارکت ها رنگ روشن همراه با رگه های تیره و یا رنگی تیره با رگه هایی تیره تر دارد.
• طیف وسیعی از انتخاب رنگ
• بافت نرم و شکننده