کابینت آشپزخانه

مشخصات کلی انواع کابینت

کابینت چوبی

کابینت چوبی : کابینت چوبی یکی از انواع مدل کابینت آشپزخانه می باشد که هم اکنون نیز طرفداران زیادی دارد. در قدیم اکثر کابینتها به شکلکابینت قهوه ای رنگ چوبی با رنگ روشن یا تیره گردویی بودند ولی با روی کار آمدن mdf و سایر متریالهای کابینت سازی رفته رفته کابینتهای چوبی جایگاه کمتری در این بازار به دست آوردند. ولی همچنان کابینت چوبی به عنوان یک مدل کلاسیکدکوراسیون آشپزخانه استفاده می شود. کابینتهای چوبی نیز هم اکنون حالت مدرن به خود گرفته اند و در کنار مدلهای کلاسیک با طراحیهای جالبی رنگ و لعاب خاصی به آشپزخانه می دهند.

کابینت ام دی اف

کابینت ام دی اف :معمولا کابینت آشپزخانه ام دی اف با رنگها و روکشهای ملامینه طرح چوب مورد استفاده قرار میگیرند ولی در چند سال اخیر ام دی اف های جدیدی به بازار عرضه شده که رنگهای ساده یک رنگ و براق داشته که به نام ام دی اف های های گلاس شهرت دارند البته ام دی اف های های گلاس در رنگهای طرح چوب نیز موجود میباشد .
کابینت های گلاس:کابینت های گلاس، جزع کابینت های آشپزخانه مدرن به حساب می آید.کابینت هایگلاس از ورق‌های ام دی اف های گلاس ساخته می شوند. ظاهر براق، شفاف و شیشه ای،باعث انتخاب بیشتر آن در بازار شده است. قیمت این نوع کابینت نسبتاً مناسب است و این موضوع باعث شده افزایش سهم هایگلاس در بین انواع کابینت بیشتر باشد.
همون طور که گفتیم، بررسی ، به روشن شدن ذهن شما و انتخاب صحیح کابینت کمک میکنه. وقتی مزایا و معایب کابینت رو در کنار هم ببینین، هیچوقت خوش بینانه و یا بد بینانه به سراغ خرید کابینت نمیرین و نگاهی کلی، جامع و واقع گرایانه به کابینت دارین. شما قراره برای کابینت خودتون هزینه ی زیادی انجام بدید پس مقداری وسواس به خرج دادن برای بررسی نقاط قوت و ضعف کابینت طبیعی و بسیار معقوله.
مزایا کابینت های گلاس:
۱- زیبایی و درخشش خاص روکش های گلاس
کابینت هایگلاس به دلیل قرار گرفتن روکشی از جنس پلکسی گلاس برروی مغزی ام دی اف، درخشش خاصی در رویه خود دارد. دلیل محبوبیت بسیار بالای کابینت های گلاس ، همین براق بودن سطح این کابینت است.
۲- تنوع در طرح و رنگ متریال هایگلاس
کابینت های گلاس تنوع رنگ و طرح بسیار زیاد و مناسبی دارد. طرح های بسیار زیاد و زیبا این کابینت ها هر سلیقه ای رو راضی می کنند.
۳- قیمت مناسب اقتصادی
یکی از مهمترین مزیت های کابینت های گلاس، قیمت مناسب آن می باشد.البته نکته ی مهم در مورد کابینت های گلاس برند و شرکت سازنده آن می باشد. ام دی اف هایگلاس خارجی یا ترک و ورق هایگلاس ایرانی. مسلما قیمت کابینت های گلاس ترک از کابینت های گلاس ایرانی بیشتر است.

کابینت لترون

کابینت لترون : کابینت لترون که کل بدنه و دربهای آن از جنس لترون میباشد. کابینت لترون با ورقهای ایرانی و ترک در کشور ساخته میشوند.
لترون ترکیبی از تخته های چند لایه چوب است.که این تخته ها از چوب نرم ، یا ضایعات خورد شده و تراشه های کارخانه های چوب بری حاصل میشوند.

مقالات مرتبط به کابینت