چوب گردو

گردو ، چوب گردو
گردو ، چوب گردو، wood , wulnut

مشخصات کلی چوب گردو:

در مناطق پیشرفته صنعتی جهان در درجه اول از چوب گردو برای روکش سازی و نماسازی در ساختمان ها، دکوراسیون های داخلی، روی تخته های خرده چوب،رویه مبل های بسیار با ارزش، روکش اتاق اتومبیل و واگن های راه آهن و غیره به کار می رود. یکی دیگر از موارد استفاده عمده از چوب گردو برای تهیه پارکت چوب گردو است که در اروپا و ایران بسیار متداول است.

استانشرکت / فروشگاه تلفنوبسایت
تهرانداوود پرهیزکاری3328007-8,33282273-5
تهرانمحمد مرادی33284213-33284215www.paorosawood.com
تهرانپاشایی33285498-9

مزایا:

  1. قابلیت اره خوری، رنده خوری، صیقل پذیری، پرداخت و لاک پذیری، ارتعاش، چسب پذیری
  2. مقاومت در مقابل سايیدگی، رطوبت، ریش ریش شدن و جدا شدن الیاف در آب

مشخصات فنی:

کیفیت فیزیکی، مکانیکی و تکنولوژیکی چوب گردو در درجه ي عالی است. روی هم رفته چوبی است راست تاوه خوش کار با نرمی متوسط و در عین حال بسیار بادوام و مقاوم. قابلیت اره خوری، رنده خوری، صیقل پذیری، پرداخت و لاک پذیری، ارتعاش، چسبپذیری، مقاومت در مقابل سايیدگی، مقاومت در مقابل ریش ریش شدن و جدا شدن الیاف در آب و در مقابل رطوبت و غیره ایده آل است. قابلیت میخ خوری و میخ نگهداری، پیچ خوری و پیچ نگهداری آن نیز خوب است. قابلیت تورق آن عالی است و برای تهیه ی روکش های با روش لوله بری، به ویژه با روش تراش زنی و اره ای عالی است. می توان از آن روکش های بسیار نازک و ظریف حتی به ضخامت 3/1 میلیمتر تهیه نمود که برای کمتر چوبی این ویژگی میسر است.

وزن مخصوص چوب درون گردو (چوب درون آن) در حدود 60% تا 75/0 گرم بر سانتی متر مکعب می باشد، یعنی در حد متوسط است.در نقاط مختلف و پیشرفته ی صنعتی جهان چوب گردو را در درجه ي اول به منظور روکش سازی و نماسازی (با روش تراش زنی) به کار می برند.

روکش های گردو برای روکش کردن و نماسازی در ساختمان ها، دکوراسیون های داخلی، ساخت رویه ی میز، رویه ی تخته های خرده چوب و نئوپان، رویه ی تخته های ست (تخته لامله)، رویه قفسه ها و کمدها و بوفه ها، رویه ی مبل های بسیار باارزش، رویه ی چوب پرده ها، روکش اطاق های اتومبیل و واگن های راه-آهن، روکش پروفیل های مختلف چوبی، رویه ی تخته ی لايی ها و غیره به کار می رود.

در روی چوب گردو گاهی غده ها و گره های بزرگ و کوچکی از مجموع گره های کوچک به وجود می آید که باصطلاح بروسن یالپ نامیده می شود و برش آن ها نقش و نگار زیبا به وجود می آورد که ارزش فراوانی در صنایع تزئیناتی چوب و دکوراسیون دارد. این قسمت از چوب گردو به قدری گرانبهاست که حتی کیلويی خرید و فروش مي شود.

گاهی هم برای بدست آوردن نقش و نگار زیبا و بازار پسند، گردنبندهای گردو را به شکل مخروطی (عین تراشیدن مداد) تراش کرده و روکش های گرد برای کاربرد ساخت رویه میز و غیره بدست می آورند. به صورت پارکت موزايیک از آن استفاده می شود.