چوب ضد آب ورق او اس بی (OSB)

چوب OSB

مشخصات کلی چوب ضد آب ورق او اس بی (OSB):

“او اس بی” یا چوب ضد آب – OSB عموما در ابعاد 2440*1220 میلیمتر و با قطرهای 6 تا 25 میلیمتر ساخته می شوند. OSB ها به صورت 3 لایه ساخته می شوند که یکی، دو وجه رو و پشت ورق؛ و دیگری مغز میانی آنها می باشد. در ساخت ورق های او اس بی فقط باید از مغز میانی چوب استفاده گردد و استفاده از پوست درخت در ساخت آنها ممنوع می باشد. همچنین استفاده از چوب های معیوب مانند کرم خوردگی و یا باختگی برای سطح رو و پشت ورق قدغن می باشد.
تخته های OSB به صورت پانل هایی از جنس چوب و تراشه فشرده ایجاد شده و به عنوان عایق جهت استفاده در کف و دیوار ساختمان ها, همچنین سقف منازل جهت زیرسازی سقف های شیروانی استفاده می شود.این تخته ها 11 میل بوده کاملا ضد آب هستند و به علت زیبایی که دارند به عنوان نما و دیوار ساختمان نیز مورد استفاده قرار می گیرد.
پانلهای چوبی OSB بسیار قوی , محکم می باشد.این تخته ها از جنس چوب هستند که برای استفاده بهینه در صنعت فراورده های چوبی طراحی شده اند.
تخته او اس بی تخته هایی با رشته های تراشه های چوب جهت دار شده هستند که برای استحکام بیشتر این تخته ها، هرلایه با لایه دیگر در جهت مخالف قرار دارد.
این تخته ها به عنوان عایق از چند رشته چوبی که نوعی چسب مخصوص ضد آب به هم چسبیده اند تشکیل شده است.این رشته های چوبی پس از خنک شدن با چسب مخصوص رزین اسپری می شود. استفاده این تخته ها بسیار راحت بوده و در خیلی از موارد از تخته های چند لایه به لحاظ کیفی بهتر می باشد به ویژه هنگامی که تخته های چند لایه به طور استاندارد طبق گواهی مورد تایید ساخته نمی شود.

در ساخت “او اس بی” یا چوب ضد آب عموما از چوب های هیزمی به علت ارزان بودن استفاده می گردد.
ویژگی های چوب ضد آب یا OSB:
1- مناسب برای هر محیطی اعم از مرطوب و خشک
2- محکم، با دوام، سبک و در برابر سوراخکاری و سنباده کشی پایدار است.
3- از همه مهمتر ارزان و سبک برای ساختمان سازی

ورق او اس بی osb

قیمت ورق چوب ضد آب،قیمت چوب ضد آب

استانفروشگاهتلفنوب سایت
تهرانعبد منافی77657613
تهرانعلی محمدی77657614

مزایا:

  1. سبک و مقاوم
  2. بدون حفره و شکاف
  3. عدم تورق
  4. مناسب جهت تمام شرایط جوی
  5. ضد آب و رطوبت
  6. مقاوم در برابر انواع حشرات(موریانه و …)
  7. قابلیت بازیافت
  8. رنگ پذیر و نصب آسان
  9. جایگزین مناسب انواع چوب ، ام.دی.اف ، اچ.دی.اف و …
  10. دوست محیط زیست

مشخصات فنی تخته ضد آب :

تولید:
در حال حاضر چوب ضد آب یا “او اس بی” ها عموما در کشورهای پیشرفته و یا در حال توسعه از قبیل: آلمان، فرانسه، کانادا، آمریکا، رومانی، لهستان، ترکیه و … ساخته می شوند و کشورهایی مانند چین و یا هند تا به حال موفق به تولید چوب ضد آب نگردیده اند، هرچند که ظاهرا در کشور چین خط تولید اروپایی این محصول در حال راه اندازی می باشد.
در ساخت چوب ضد آب “او اس بی” ها عموما از چوب های سوزنی برگ (انواع کاج ها) به جهت رنگ روشن، ارزان بودن این نوع چوب در کشورهای تولید کننده، چسب پذیری خوب در زمان تولید و انوجاج کمتر (به دلیل خواص فیزیکی این نوع چوب) استفاده می گردد. و در چسب این اوراق از رزین های ترکیبی شیمیایی با پارافین استفاده می گردد.چوب ضد آب یا
“او اس بی” ها دارای چند استاندارد جهانی می باشند که ما فقط به دو نوع متداول و پرمصرف این محصول می پردازیم:
1-“او اس بی -2 استاندارد” “OSB-2) OSB Standard)”
این نوع OSB دارای استاندارد اروپایی (EN300) می باشد و می توان از آنها در مصارف و مکان های داخلی ساختمان (بدون آب و رطوبت) و محل های سرپوشیده استفاده نمود، از این نوع چوب ضد آب همچنین می توان در ساخت دیواره ها و یا سقف ساختمان های پیش ساخته (به صورت زیرکاری و تزریق شده با فوم) استفاده نمود.
یکی دیگر از مصارف این ورقه ها در ساخت جعبه های چوبی مخصوص حمل و نقل (یک بار مصرف) و یا پنل های فشارگیر در زمان حمل و نقل می باشد. البته گاهی برای دکوراسیون و یا ساخت بعضی وسایل چوبی مانند قاب و عکس و غیره استفاده از این اوراق مشاهده گردیده است.
2- “او اس بی-3 ممتاز” “OSB-3) OSB Premium)”
این نوع چوب ضد آب – OSB همانند OSB-2 دارای استاندارد اروپایی (EN300) می باشد و از آنها می توان در فضاهای سرپوشیده اما با رطوبت یا مناطق شرجی استفاده نمود. (او اس بی ها ضدآب نیستند.) از مصارف این نوع می توان در مکان های سرپوشیده و یا در داخل ساختمان و محیط های کمی مرطوب و شرجی استفاده نمود. همچنین می توان از آنها در دیوار کف و یا عایق زیر سقف استفاده نمود. در OSB-3 رزین ترکیبی لایه ها به روی سطح و در مواردی که احتیاج به تغییر رنگ چوب مثلا گردویی را داشته باشند با مشکل روبه رو می شوند. (البته در بعضی موارد هم این رزین همان حالت پیش رنگ را داشته و در کارهای نما مصرف کننده را بی نیاز از رنگ می سازد.)
موارد استفاده OSB
تخته های OSB کاربردهای گسترده ای در صنایع دارد که می توان به موارد ذیل اشاره نمود:
در صنعت ساختمان؛ سقف، بام، کف و دیوارها
پوشش دیوار: استحکام عالی و قابل نصب بر روی سطوح کلیه دیوارها با امکان اجرای انواع نما بر روی آن
پوشش سقف آخر (بام): عایق صوت و استحکام کافی برای اجرای بتن سبک، بار برف و بار ناشی از باد
پوشش سقف: محکم، سخت و مقاوم در برابر ضربه و مناسب برای سقف در سازه های LSF
زیرسازی: OSB یک بستر یکنواخت و محکم را برای نصب سرامیک، پارکت و پوشش کف ها فراهم می کند.
مبلمان: OSB به صورت گسترده در صنعت مبلمان کاربرد دارد.
جعبه هاي بسته بندي ماشین آلات
سایر کاربردهای ورق OSB:
ساخت سازه باربر در مبلمان، مغزی درب
غرفه سازی و غرفه آرایی
ساخت بیلبوردهای تبلیغاتی
بسته بندی، پالت سازی و ساخت کانتینرهای حمل با شرایط خاص سامان دهی انبارها
ساخت پانل ها، برای طبقات و نیز دیوار ها و همچنین ستون ها برای ساخت ساختمان
ساختن عناصر داخلی ساختمان نظیر دیوار و پنل های سقف
استفاده به عنوان دکوراسیون منازل، ساختن و یا بازسازی خانه های از پیش ساخته چوبی
پوشاندن زیر بام
صنایع خودرو سازی
برپایی غرفه های نمایشگاهی