نئوپان

نئوپان ، نئوپان خام ، لترون،پارس نئوپان ،نئوپان اصفهان ،نئوپان فومنات
خام و لترون , نئوپان رنگی،نئوپان,نئوپان فومنات,نئوپان خلخال,نئوپان گنبد,نئوپان 22 بهمن,نئوپان اصفهان, نئوپان پارس, نئوپان پویا, نئوپان ملامینه, نئوپان کارون, نئوپان قم, نئوپان خام , قیمت نئوپان و mdf, تفاوت نئوپان و mdf

مشخصات کلی نئوپان:

نئوپان نام تجاری فرآورده ای است که از تراشه های چوب ساخته می شود . نئوپان محصول چوب مهندسی شده ساخته شده از خرده چوب هایی مثل تراشه های کارخانه اره کشی یا خاک اره به همراه رزین مصنوعی یا چسب های مناسب دیگر است که پرس و فشرده شده باشد. نئوپان یک فرآورده کامپوزیتی (ترکیبی) است.
این محصول معمولا از صنایع بازیافت چوب است بطوری که ضایعات بدست آمده در فرآیند بهره برداری از چوب درختان برای مصارف مختلف را تبدیل به خرده چوب می کنند، سپس این خرده چوب ها را رطوبت گیری و به خوبی همگون می کنند و چسب می زنند و تحت پرس حرارتی قرار می دهند . ورق های به دست آمده پس از سرد شدن و سنباده خوردن قابل استفاده اند .

استانفروشگاهتلفنوب سایت
تهرانامیر مهربان33432850www.artawood.com
تهرانآقاپور77657613www.ag-tr.com
تهرانعبدمنافی77656412-3
تهرانکاج33289653-4
تهرانآرتا پرس77606545www.artapress.com

مزایا:

نئوپان معمولاً از صنایع بازیافت چوب است بطوری که ضایعات بدست آمده در فرایند بهره‌برداری از چوب درختان برای مصارف مختلف را تبدیل به خرده‌چوب می کنند، سپس این خرده چوب ها را رطوبت گیری و به خوبی همگون می کنند و چسب می زنند و تحت پرس حرارتی قرار می دهند . ورق های به دست آمده پس از سرد شدن و سمباده خوردن قابل استفاده اند.

مشخصات فنی:

مهم ترین خصوصیاتی که می توان برای نئوپان یا تخته خرده چوب عنوان کرد عبارتند از قیمت پایین، قابلیت عرضه در ورق های گسترده، سبکی و قابلیت تزیین با ورق های ملامینه. البته نقطه ضعف این تخته ها حساسیت آنها به رطوبت است که با استفاده از ترکیبات مناسب تا حدودی بهبود یافته است. با توجه به اینکه نئوپان یک محصول کامپوزیتی (ترکیبی) می باشد با تغییر در ترکیبات مواد افزودنی میتوان خصوصیات آن را تغییر داد به طوریکه برخی از تولید کنندگان موفق به تولید نئوپان های ضد آب و یا مقاوم در برابر آتش شده اند.
خصوصیات ذکر شده فوق باعث می گردد این محصول یک انتخاب مناسب برای صنایع مختلف به خصوص صنایع مبلمان و معماری باشد. گواه این گفته را می توان حجم گسترده از مبلمان منازل، کابینت آشپزخانه، کمد ها، ویترین ها و … دید.