هود

هود ، فن

 

هود,hood

امروزه یکی از وسایل کاربردی ضروری در آشپزخانه ها می باشد. مهم ترین کار آن کشیدن بو، دود و بخاری است که در هنگام آشپزی بلند میشود. به عبارت دیگر، هود با این کار، گاز، رطوبت و چربی معلق در هوا را به بیرون از منزل می کشد و میزان رطوبت را در حد مناسبی ثابت نگاه می ;دارد. در عین حال، چربی و رطوبت روی سقف و دیوارها نمی نشیند و آشپزخانه برای مدت زمان بیشتری تمیز می ماند. در صورتی که هود یا دستگاه هواکش در آشپزخانه نصب نباشد، بالا رفتن رطوبت شرایط را برای رشد میکروب ها، قارچ ها و کپک ها فراهم کرده و سلامت اعضای خانواده را به خطر می اندازد.

استانفروشگاهتلفنوب سایت
تهرانتجهیزات آشپزخانه مدرن33283637-40
تهرانشیک33282968

مشخصات فنی:

انواع هود

در حال حاضر دو نوع هود در بازار موجود است. هودهای تصفیه کننده هوا و هودهای دارای خروجی هوا، هودهای تصفیه کننده، گرد و غبار و بو را به داخل می کشند و ذرات معلق را تا حد ممکن از هوا می زدایند و دوباره هوای تصفیه شده را به داخل آشپزخانه پس می دهند. هودهایی که خروجی هوا دارند، به یک کانال متصل شده اند که گرد و غبار، چربی و بوهای نامطبوع از طریق آن به بیرون فرستاده می شود.این هودها به شکل های معمولی، شومینه ای و جزیره ای موجود هستند. هود آشپزخانه را می توان از نظر ظاهر به پنج دسته تقسیم کرد. 1)هود آشپزخانه زیر کابینتی 2)هود آشپزخانه شومینه کلاسیک 3)هود آشپزخانه شومینهای مورب 4)هود آشپزخانه مخفی 5)هود آشپزخانه جزیره

تجهیزات و وسایل تشکیل دهنده هود

فیلترها: تمامی هودها فیلتری دارند که مقدار زیادی از چربی و گرد و غباری که گاهی وارد کانال هواکش می شود را جذب می کند. در صورتی که به هر دلیلی امکان نصب هواکش برای شما مقدور نیست، از فیلترهای زغالی استفاده کنید. این نوع فیلترها گرد و غبار و چربی را بهتر به خود جذب می کنند و گر چه به اندازه هودهای دارای هواکش موثر نیستند اما به هر حال موجب پاک تر شدن هوای آشپزخانه می شوند.فیلترهای متالیک طول عمر زیادی دارند و در صورتی که همراه با فیلتر زغالی استفاده شوند می توانند بسیار کاربردی باشند. فیلترهای چربی فقط چربی را جذب می کنند و فیلترهای زغالی بوهای نامطبوع را جذب می کنند ولی به تنهایی چندان کارآمد نیستند.

لامپ: تقریبا تمامی هودها مجهز به لامپی هالوژنی هستند که به شما کمک می کند تا اجاق گاز و غذایتان را بهتر ببینید.

حسگر: برخی از هودها به حسگرهایی مجهز هستند که اجازه می دهد قدرت مکش هود با مقدار آلودگی موجود در هوا هماهنگ شود.

کلید تنظیم کننده دور موتور: هودها دارای سه سرعت هستند که میزان قدرت دور موتور را برحسب میزان آلودگی هوا تنظیم می کند. برای آنکه قدرت مکش یک هود را آزمایش کنید، کافی است یک برگ کاغذ یا تکه ای نخ را زیر آن قرار دهید.

مکان مناسب برای نصب

بهترین مکان برای نصب هود بالای اجاق گاز و در فاصله 40 تا 60 سانتی متری است. به همین دلیل به نظر می رسد هودهای معمولی کارآمدتر از نسل جدید هودهای شومینه ای و جزیره ای اند.