میز ناهارخوری

میزوصندلی،میزناهارخوری،ميز ناهارخوري فانتزي،میز ناهار خوری استیل،میز ناهارخوری چوبی،میز ناهارخوری قیمت،میز ناهارخوری 6 نفره،میز ناهارخوری 8 نفره،میز ناهارخوری ام دی اف
میز ناهار خوری دست دوم, میز ناهار خوری تاشو, میز ناهار خوری گرد, میز ناهار خوری دونفره, میز ناهار خوری مدرن, میز ناهار خوری جدید, میز ناهار خوری 4 نفره

مشخصات کلی میز ناهارخوری:

مدتهاست که دیگر میز ناهارخوری فقط یک کالای لوکس برای اتاق پذیرایی نیست. حالا دیگر خانه شما بزرگ باشد یا کوچک حتما جایی برای میز ناهارخوری در آن پیدا میکنید. بهترین میز ناهارخوری ها از نظر جنس و زیبایی از چوبهایی ساخته میشوند که درخت آن فقط در آمریکای جنوبی رشد میکنند. چوب درخت بامبو و چوب درخت سیاه (Black) از چوبهای مرغوبی هستند که برای میز ناهارخوری خریداری میشوند. چوب درخت سیاه بسیار مقاوم در برابر آب، رطوبت، سرما و گرماست. برای مقاومتر کردن این چوبها آنها را هم در سرمای شدید و هم در گرمای شدید تست میکنند. این چوبها مغز بسیار مستحکمی دارند و برای همین بسیار گرانقیمت هستند. بیشتر اجناس گرانقیمت و برندهای محبوب از این نوع چوبها ساخته میشوند اما چوب درخت گردو هم برای این اجناس بسیار مناسب است و اکثرا خریداران سراغ این نوع چوبها میروند.

تهرانفروشگاهتلفنوب سایت
تهرانآدین گستر دکور66752650-66718543
تهران طراحان چوب66704884
تهرانمبل خورشید77229835www.tandismobl.com
تهرانمبل باران77213097
تهراناحسانی66699105
تهرانفروشگاه آریا76264013
تهرانپارسه56822719پارسه
البرزخانه مبل026-32245668www.khaneyemobl.com
تهرانپایتخت65766490
تهراننیک محمدی77650182-77643412
تهرانسوپر کابین88529440-41

مزایا:

  1. برای خرید یک دست میز ناهارخوری استاندارد، باید توجه کنید که ارتفاع میز با مشخصات فیزیکی شما سازگار باشد.
  2. برای تشخیص یک میز استاندارد،وقتی روی صندلی، پشت میز مینشینید، بلندی میز باید تا قسمت زیرین قفسه سینه شما باشد و فاصله آرنج تا بدن نباید بیشتر از ۴۰ سانتیمتر باشد.
  3. میز نباید آنقدر کوتاه باشد که مجبور باشید با خمکردن کمر خود غذا بخورید یا آنقدر بلند باشد که احساس خفگی به شما دست دهد.
  4. صندلی باید حالتی نرم و راحت داشته باشد و زاویه تشک زیرین تا تکیهگاه ۹۰درجه باشد که هضم غذا بهراحتی انجام شود.

مشخصات فنی:

اندازه میز و صندلیهای غذاخوری از ۲نفره شروع شده و تا ۲۴ و ۲۸نفره هم میرسد. بعضی از خانوادههایی که خانه بزرگ و مجللی دارند از ۲دست میز و صندلی استفاده میکنند. اکثرا یک دست ۶ یا۸نفره در آشپزخانه قرار میدهند و یک دست ۱۲ یا ۲۴ نفره برای پذیرایی از مهمان در اتاق پذیرایی با غذاخوری میگذارند ولی خریدارانی که خانههای با متراژ متوسط روبهبالا دارند از ۱۲ نفرهها استفاده میکنند که فعلا پرفروشترین و زیباترین مدلهای روز هستند. ابعاد این سایز (۱۲نفره) به علت استاندارد بودن آن بسیار مناسب پرکردن خانههای بزرگ است. به علت خرید زیاد این مدلها، تولیدکنندگان هم بیشتر روی این مدل تاکید دارند و زرقوبرق این سایزها را بیشتر میکنند تا خریداران را راضی نگه دارند.
بعضی از میز و صندلیهایی که هم کمقیمت و هم از برند برخوردار نیستند، خیلی ساده و بدون دقت ساخته میشوند و بسیار راحت هم از بین میروند. زیرا بهجای استفاده از دوخت چوب و میخهای منظم از چسب چوب برای وصلکردن پایهها به میز استفاده میکنند. بهترین اجناس از میخ و دوختهای فلزی ساخته شده و از پرسکاریهایی با درجههای دمایی بالا برخوردارند. باتوجه کردن به فاصله پایهها و سطح میز میتوان متوجه شد که آیا جنس از نوع درست ساخته شده یا خیر. اگر فاصله پایهها نابرابر و زیاد بود، حتما درست ساخته نشده و پس از مدت کوتاهی استفاده از بین میرود یا در بهترین حالت نیاز به تعمیر دارد. پس توجه به نوع ساختار میز و صندلی هم از مهمترین نکات خرید یک میز و صندلی خوب و بادوام به حساب میآید.
تفاوت سبک و مدلها این امکان را به خریدار میدهد تا از بهترینها باخبر باشد. مدلهای شیشهای بسیار زیبا و درعین حال بسیار سنگین و پرخطر هستند. مدلهای چوبــی از محبــوبترینها هستند. بعضی از این اجناس حاشیههای کندهکاری شده دارنــد و معـرقکاریهایی با سبکهای مختلف روی آن دارند. مدلهای گرد و مدلهای مستطیل هردو محبوبند ولی مدلهای مستطیل شکل چون راحتتر با فضای خالی منزل هماهنگ میشوند پرهوادارتر هستند. مدلهای گرد بیشتر سبک چوبی- شیشهای دارند به گونهای که یک لایه چوب و یک لایه شیشه روی آن قرار میگیرد که میتوان گفت زیبایی خاص خود را دارد.