درب اچ پی ال

قیمت درب اچ پی ال, درب اچ پی ال, درب hpl چیست, درب های hpl , قیمت درب hpl , درب چوبی hpl , روکش درب hpl

مشخصات کلی درب اچ پی ال:

درب اچ پی ال(HPL) ورقه ای است مرکب از چندین لایه ساخته شده از الیاف( همانند کاغذ)آغشته به رزین های عمل کننده در گرما(گرما سخت) که تحت تاثیر حرارت و فشار 5 مگا پاسکال به هم چسبیدهباشد.در ساخت ورق های فرمیکا یا همان اچ پی ال(HPL) از کاغذ کرافت ،کاغذ دکوراتیو،رزین فنلیک،و رزین ملامین استفاده می شود.

مزایا:

  1. درب اچ پی ال که در واقع hdf با روکش ملامینه هستند نسبت به دو مدل MDF ,HDF کم هزینه تر می باشند.زیرا دربهای اچ پی ال به علت داشتن روکش ملامینه دیگر نیازی به رنگ شدن ندارند و درنتیجه اضافه بهای رنگ شدن درب که در دو مدل بالا وجود داشت از این نوع دربها کسر می گردد.
  2. به علت سرعت بالای تولید این محصول در پروژه های انبوه سازی که نیاز می باشد تا در کمترین زمان ممکن تحویل دربها میسر شود درب اچ پی ال HPL بیشتر مورد استفاده قرار می گیرد.

مشخصات فنی:

1- مقاومت حرارتی اچ پی ال(HPL):
اچ پی ال(HPL) تحمل دمای خشک و شوک حرارتی تا 180 درجه سانتی گرادرا دارد.مقاومت اچ پی ال(HPL) در برابر حرارت سیگار بدون باقی ماندن اثر بر روی ورق ملامینه و همچنین تغییرات ابعادی ورق های HPL در دمای بالا کمتر از 3 درصد می باشد.
.

2- سایر مقاومت های اچ پی ال(HPL):
به دلیل استفاده از چسب رزین فنولیک در تولید ورق های اچ پی ال(HPL) در مقابل جریان الکتریسیته مقاوم بوده و به دلیل استفاده از چسب رزین ملامین در سطح لایه باعث مقاومت رویه در برابر اسیدهای ضعیف شده است.