صفحه کابینت پلی وود یونیک فرم

صفحه کابینت پلی وود یونیک فرم

مشخصات فنی صفحه کابینت پلی وود یونیک فرم :

نام صفحه کابینت: یونیک فرم/ Unique Form
ضخامت صفحه کابینت:۳۲ ,۶۴,۴۸میلیمتر
عرض صفحه کابینت:۶۰ سانتیمتر الی ۹۰ سانتیمتر
طول صفحه کابینت: ۴۱۰ سانتیمتر و۳۶۰ سانتیمتر

شرکت یونیک فرم تولید کننده صفحات کابینت پلی وود (ضدآب) با کیفیت بالا و تنوع رنگ عالی می باشد.
اصطلاح کامپوزیتهای چوبی – پلاستیکی wood plastic composites به کامپوزیتهایی اطلاق می شود که از چوب (درهر شکلی) و ترموستها یا ترموپلاستیکها تشکیل شده اند ، محصول مورد نظر نیز از ترکیب چوب و ترموپلاستیکها می باشد که اصطلاحا به پلی وود (poly wood) معروف می باشد .
ترموپلاستیکهایی هستند که یکبار بازیافت شده اند ونمی توان آنها را با گرما دهی مجدد ذوب کرد، این مواد که شامل رزینهایی ماننداپوکسی ها وفنولیکها می باشند درحقیقت پلاستیکهایی با مشابهت زیاد به فرآورده های صنعتی جنگلی (چوبی ) هستند.
ترموپلاستیکها، مانند اتلین (PE) وپلی پروپلین (PP) پلی وینیل کلراید (PVC) پلاستیکهایی هستندکه می توان آنها را مکرراً ذوب نمود.ترموپلاستیکهادرساخت محصولات تجاری مختلفی مانند ظروف پلاستیکی شیر، کیسه های خواروبار و لوازم جانبی برای خانه بکار می روند.

مشخصات و ویژگی های صفحه کابینت پلی وود یونیک فرم از دید مصرف کننده :

کامپوزیت های پلاستیک – چوب مواد ترکیبی حقیقی بوده وویژگیهای تمام مواد ترکیبی را دارا می باشد. آنها سختی وقدرت را از ویژگی های چوب وپلاستیک گرفته اند اما تراکم انها غالباً بالاتراز آن دو است ویژگی این مواد بطورمستقیم از ساختار آنها گرفته می شود یعنی آنها ترکیبی درونی از عناصرچوب وپلاستیک هستند . پلاستیک بطور موثر سطح روی چوب را بعنوان یک لایه نازک می پوشاند. مقاومت بالای این کامپوزیت در برابر رطوبت (7% آب جذب می کند که در مقایسه با چوب درخت کاج 17/2% درصد آب جذب می کند ، بسیار ناچیز است )نتیجه مستقیم ساختارآن است . رطوبت تنها می تواند در بخشهای رو باز چوب جذب شده و امکان انتقال به محدوده پلاستیک را ندارد ، در نتیجه این کامپوزیت (WPC) نسبت به رطوبت بسیار مقاوم بوده از هجوم قارچ ها وحشرات نیز در امان است . ویژگی WPC را می توان با تغییر گونه های چوب یا پلاستیک با نیازهای محصول منطبق ساخت که این امر خود یکی از مهمترین ویژگی های این محصول بشمارمی آید. فرآورده های ساخته شده از PE نسبت به PVC ارزانتر بوده و در برابر گرما مقاوم تر هستند اما رنگ کردن فرآورده های PVC وپرداخت بعدی آن راحت تر است . با افزودن رنگ دانه ها وپایدارسازنده های UV به مواد خام WPC (بعنوان مواد افزودنی ) می توان قبل از مرحله اکستروژن ویژگیهای خاص را برای آن بوجودآورد.

کاربرد صفحه کابینت پلی وود یونیک فرم :

صفحه کابینت پلی وود یونیک فرم و ورقهای کامپوزیتی به دلیل خواص وویژگیهایی که دارد در زمینه کاربرد بسیار متنوع و گسترده می باشد چرا که از این کامپوزیت محصولات بسیار متنوعی را می توان تولید نمود محصولات تولیدی از این کامپوزیت ها مورد مصرف بخش های مختلفی از قبیل ساختمان سازی – خودروسازی (وسایل تزئینی داخل ) و غیره… می باشد.
کاربرد کنونی این کامپوزیتها بیشتر به مواردی همچون تزئین کردن – روکش کاری و چهارچوب ها و قالبهای پنجره باز می گردد. بازار محصولات کامپوزیت چوب – پلاستیک در آمریکا در5 سال اخیر به 100 درصد رسیده است و باز هم با پدید آمدن کاربردهای جدید در حال افزایش است . از این محصول می توان برای محصولاتی استفاده نمود که بطور سنتی از الوار وpvc-u ساخته می شدند که عبارتند از :
چهارچوب ها – پروفیل واجزاء در وپنجره – قرنیز ها – نرده ها – قفسه بندی روکش کاری عمودی و افقی خارجی – کابینت وپیشخوان آشپزخانه وغیره

محصولات مشابه