May 28 15

درب ضد حریق

تیم فنی ایران وودکس
درب ضد حریق شیشه ای, درب ضد حریق نودر, درب ضد حریق چینی, درب ضد حریق چوبی, درب ضد حریق اتاق سرور, درب ضد حریق چیست, درب ضد حریق قیمت

مشخصات درب ضد حریق:

درب ضد حریق به درب هائی گفته می شود که برابر حرارت مقاوم ۱ الی ۲ ساعت می توانند کاملا مقاوم باشند ومناسب برای جلوگیری از گسترش حریق در فضاهای باز است. در ساختمانها برای تامین فرصت و زمان مورد نیاز برای افراد جهت فرار از آتش سوزی و همچنین برای محافظت از سازه و اجزای ساختمان از درب ضد حریق استفاده می شود. این درب ها که در پاگرد پله اضطراری ساختمان ها نصب می شوند وظیفه محافظت از ساکنین در زمان آتش سوزی را دارند.

مزایا:

  1. جدا سازیهای لازم در ساختمان به وسیله ساختارهای مقاوم در برابر آتش (مانند دیوارهای مقاوم در برابر آتش)
  2. چنانچه به بازشوهایی برای تردد در دیوارها نیاز باشد، بالطبع بازشوها باید به وسیله درهای مقاوم در برابر حریق مجهز شوند که عملکرد مناسبی در زمان تش سوزی از خود نشان دهند.
استانشرکتتلفنوب سایت
تهراندرب معتقد77657613-4درب معتقد
تهرانتیرانا33286468تیرانا
سلماسشرکت سهند درب سلماس77657613-4
خویشرکت آرارات درب77657613-4
تهرانشرکت اسکان درب77657613-4
ارومیهشرکت آلتین درب ماد77657613-4

مشخصات فنی:

معمولا چهارچوب درب ضد حریق از جنس فولاد و روکش درب از ورق فولاد با پوشش رنگ تمام کوره ای میباشد.داخل درب پشم سنگ نسوز عایق حرارتی قرار دارد که در برابر آتش تا ۴ ساعت در دمای ۸۰۰ درجه سانتیگراد مقاوم است.اطراف درب با لاستیک درزگیر نسوز پوشانیده شده است جهت جلوگیری از ورود دود ،در حرارت بالا ، دود سمی تولید نمیکند. .ساختار داخلی دربهای ضد حریق از پشم سنگ نسوز به عنوان عایق حرارتی استفاده می شودو می توانند تا مدتها پس از آتش سوزی از ورود آتش و دود به پله های اضطراری جلوگیری نمایند.
درب های ضد حریق از نظر کاربرد به چهار گروه دسته بندی میشوند:
• درب های خروج اضطراری برجهای مسکونی، اداری و هتل
• درب های بیمارستانی
• درب های مخصوص خزانه و انبار
• درب های مخصوص نیروگاههای برق
انواع درب ضد حریق:
• درب ضد حریق چوبی نیز بدلیل سهولت ساخت در ابعاد مختلف و همچنین نصب در چهارچوب درب های چوبی معمولی مورد ستفاده بسیاری از سازندگان می باشد.
• درب ضد حریق شیشه ای بصورت استاندارد برای مجتمع های مسکونی، تجاری و اداری که بشکل آپارتمان در چند طبقه و چند واحدی ساخته می شود در هر طبقه برای مواقع اضطراری درب مخصوص به سمت پله فرار و یا محیط امن طراحی و نصب می گردد.
راهنمای انتخاب درب ضد حریق:
۱-مقاومت در برابر حریق بر حسب ساعت و دقیقه که از یک ساعت نباید کمتر باشد.
۲-ضخامت ورق فولادی کار شده در داخل درب که نباید از ۱ میل کمتر باشد.