چوب ملچ

چوب ملچ

مشخصات فنی چوب ملچ

نام چوب : ملچ/ ELM
ارتفاع درخت ملچ: 25 تا 35 متر
قطر درخت ملچ: 1 تا 1.5 متر
وزن مخصوص:خشک چوب ملچ 575 کیلوگرم بر متر مکعب است

مشخصات کلی چوب ملچ:

چوب ملچ، چوبی به رنگ قهوای مایل به قرمز است و در برخی رگه های سبز رنگی در آن دیده می شود. چوبی درشت بافت، نیمه سخت و نیمه سنگین، نسبتا بادوام و در برابر ضربه بادوام و نسبت خمش مقاوم است. از این چوب بیشتر در ساختمانهای چوبی، ساخت مبلمان، روکش، قایق سازی، وسایل ورزشی، در و پنجره و تخته لائی استفاده می شود.

چوب ملچ،چوبیست نیمه سنگین، نیمه سخت و درشت بافت که در برابر ضربه، خمش و حشرات مقاوم است و در کل از جمله چوب های بادوام به حساب می آید. از این چوب بیشتر برای ساخت روکش های چوب، تخته های چند لایه، مبلمان و دکوراسیون استفاده می گردد.

چوب ملچ از گونه های درخت نارون و از نوع درختان روزنه ای می باشد. در درون دارای چوب قهوه ای روشن تا قهوه ای متمایل به قرمز می باشد. چوب ملچ بدون بو و طعم است اما در بیرون گاهی اوقات دارای بویی جزئی است.از جمله چوب های زیبا، خوش نقش و دکوراتیو ایران می باشد. در درجه اول مناسب برای صنایع روکش سازی می باشد، همچنین ساخت تخته چند لایه، درهای ماسیو (چوب خالص)، ادوات ورزشی و خراطی پایه ها و نرده ها کاربرد دارد. ملچ چوبی نیمه


 ملچ, قیمت چوب ملچ, مشخصات چوب ملچ, فروش چوب ملچ, خصوصیات چوب ملچ, کابینت با چوب ملچ
سنگین و نیمه سخت، راست تار و خوشکار با قابلیت تورق عالی است.

درخت ملچ جز درختان کم رشد ، کم یاب و گران بها می باشد . این درخت مقاومت خوبی در برابر سرما دارد و بیشتر در استان های شمال کشور دیده می شود ( استان مازندران ، استان گیلان ، استان گرگان ) .چوب درخت ملچ در برابر حشرات چوب خوار آفت ها مقاومت عالی دارد. چوب این درخت به دلیل رشد کم و کم یاب بودن بیشتر در زمینه روکش صنعتی چوبی استفاده می شود.

چوب ملچ موجود در بازار ایران چوب ملچ آمریکایی و چوب ملچ سوئیسی می باشد. برای اطلاع از قیمت چوب ملچ آمریکایی و چوب ملچ سوئیسی (بر حسب متر مکعب) تماس بگیرید.

مزایا چوب ملچ:

  1. درشت‌بافت، نیمه‌سخت و نیمه‌سنگین
  2. بادوام ونسبت به خمش مقاوم

مشخصات فنی چوب ملچ:

میانگین وزن خشک چوب ملچ : 12% (625 kg/m³)

سختی چوب ملچ : (3830 N)

مقدار الاسیته از هم گسیختگی چوب ملچ: ( 89.7 MPa )

آلاسیته چوب ملچ : (10.28 GPa)

استحکام به خورد شدگی چوب ملچ : (43.9 MPa)

انقباض اعوجاجی چوب ملچ : شعاعی (4.9 %)

مماسی (8.9 %)

حجمی (13.8 % )

نسبی (1.8)

از ویژگی های ساختاری چوب ملچ می توان به بافت درشت، نیمه سخت و نیمه سنگین، مقاوم در برابر خمش و نسبتا با دوام در مقابل ضربه و قابلیت تورق عالی است.از این چوب عمدتا در ساختمان های چوبی، در و پنجره، قایق سازی و مبلمان استفاده می شود. چوب ملچ از انواع چوب های زیبا، دکوراتیو و خوش نقش در کشور می باشد که در درجه اول برای صنایع روکش سازی مناسب می باشد.

قیمت چوب ملچ،چوب ملچ قیمت