تولید کنندگان نئوپان


نئوپان فومنات,نئوپان خلخال,نئوپان گنبد,نئوپان 22 بهمن,نئوپان اصفهان, نئوپان پارس, نئوپان پویا, نئوپان ملامینه, نئوپان کارون, نئوپان قم, نئوپان خام , قیمت نئوپان و mdf, تفاوت نئوپان و mdf

نئوپان:

نئوپان نام تجاری محصولی است از خرده‌های چوب که نام اصلی آن تخته خرده‌چوب است که به علت استمرار استفاده در ایران به غلط بین دست‌اندرکاران مصطلح شده است. نئوپان محصول چوب مهندسی‌شدهٔ ساخته شده از خرده‌چوب‌هایی مثل تراشه‌های کارخانه اره‌کشی یا خاک‌اره و رزین مصنوعی یا چسب‌های مناسب دیگر است که پرس و فشرده شده باشد. نئوپان یک فرآوردهٔ کامپوزیتی است. این محصول معمولاً از صنایع بازیافت چوب است بطوریکه ضایعات بدست آمده در فرآیند بهره‌برداری از چوب درختان برای مصارف مختلف را تبدیل به خرده‌چوب نموده و با مخلوطی از چسب‌های شیمیایی تحت حرارت و فشار پرس بدست می‌آید.

استانشرکتتلفنوب سیات
تهرانآسیا نگار گلسار77650505-7www.ang.ir
تهرانآذران چوب کیمیا041-34323853-4azaran-choob.com
تهرانصنعت چوب شمال88301815www.choube-shomal.com
تهرانپارسیان چوب البرز26123506www.alborzgroup.com
مازندرانبلوط خوش تراش آمل43237153-43237053www.baloutco.ir
تهرانپارس نئوپان22050616parsneopan.com
تهرانتیسان33590590www.tisanmdf.com
تهرانآریاک55249581-2/55261517
تهرانآرا و سارا55139262-3/55269467-9www.aramdf.com
خوزستانپاک چوب061-33730390-2www.pakchoob.ir
تهرانجی سی سی44433074 - 44433211 - 44463585www.gcc-co.com
فارسبازرگانی سازه چوب0711-8385238-7www.irmdf.com

مزایا:

این محصول معمولاً از صنایع بازیافت چوب است بطوری که ضایعات بدست آمده در فرایند بهره‌برداری از چوب درختان برای مصارف مختلف را تبدیل به خرده‌چوب می کنند، سپس این خرده چوب ها را رطوبت گیری و به خوبی همگون می کنند و چسب می زنند و تحت پرس حرارتی قرار می دهند . ورق های به دست آمده پس از سرد شدن و سمباده خوردن قابل استفاده اند.

مشخصات فنی:

این محصول از صنایع بازیافت چوب است که در جریان استفاده از درختان برای مصارف مختلف ضایعات بدست آمده را تبدیل به خرده چوب نموده و با مخلوطی از چسب‌های شیمیایی با استفاده از حرارت و فشار پرس بدست می‌آید.
مواد اوليه ساخت نئوپان ، ضايعات چوب جنگلي و باغي است . اغلب از شاخه هاي درخت راش و صنوبر تا قطر 10 سانتيمتر كه در صنايع چوب كاربرد نداشته و به عنوان ضايعات جنگل است ، استفاده شده و همراه با چسب كه ساخت كارخانجات داخل كشور مي باشد ، نئوپان تهيه ميشود نئوپان یکی از نام‌های تجاری این محصول بوده که به علت استمرار استفاده در ایران به خود محصول نیز گفته می‌شود.

طبقه بندی تخته خرده چوب بر اساس روش ساخت (نوع پرس کردن)

تخته های حاصل از پرس صفحه ایی:

در این روش جهت طول ذرات تشکیل دهنده کیک تخته خرده چوببصورت اتفاقی مرتب شده است. این تخته از نظر شکل مقطع (ساختمان نیمرخ ضخامت تخته) خود به چند دسته تقسیم میشوند که عبارتند از: تخته های یکنواخت یا یک لایه, تخته های سه لا, تخته های ریزش تدریجی (بدون لایه مشخص), و تخته های چند لایه

تخته های تولید شده با پرس قالبی(قالب گیری شده):

تفاوت اساسی این روش با ساخت تخته خرده چوب با پرس صفحه ایی در شکل ظاهری صفحه پرس است.صفحات این پرس به شکل برجسته, فرو رفته, انحنا دار و یا پروفیل دار ساخته میشود و تخته هایی با شکلهای مختلف بوجود می اورند.

تخته های حاصل از پرس غلتکی(پرس بی انتها):

در این روش غلتکهای پرس ثابتند و فقط حرکت چرخشی دارند. کیک تخته خرده چوبها از بین غلتکها عبور میکند و به ضخامت تنظیم شده در می اید و در این روش میتوان تخته های یک لا, سه لا, ریزش تدریجی و چند لا تولید کرد.
انواع تخته خرده چوب(نئوپان)

انواع تخته خرده چوب از نظر دانسیته(سبک سنگین متوسط)

انواع تخته خرده چوب از نظر تشکیل کیک خرده چوب(همسان مطبق تدریجی)

انواع تخته خرده چوب از نظر نوع خرده چوب osb.wafer b. flake b.particle b

مواد اولیه

مواد سلولزیک و لیگنو سلولزیک, چسب یا رزین ها, مواد افزودنی

90 درصد وزن تخته ماده چوبی میباشد. مواد اولیه بصورت مخلوط بکار میروند.

دسته های مواد اولیه

1ـ سر شاخه و شاخه های نازک حاصل از تنک کردن و قطع درختان

2ـ هسته باقی مانده و مازاد روکش و لایه و چوبهای بریده(چوب بری)

3ـ پس مانده مثل پوشال و ضایعات کناره بری و قطع بری مبلمان

4ـ خرده چوب حاصل از برش و سنباده زنی چوبهای خشک

5ـ گیاهان غیر جنگلی مثل نی, بامبو, کنف, خیزران

6ـ پسماندهای کشاورزی پس از برداشت محصول, پسماند نیشکر, جنگلهای دست کاشت, سنوبر کاری و تاغ کاری, سر شاخه درختان میوه

جمع بندی:

تخته خرده چوب (نئوپان) امروزه با کیفیت بالایی در حال تولید میباشد و نقش مهمی را در صنعت چوب ایفا میکند. نئوپان های تولیدی بصورت حرفه ایی روکش میشوند. که از جمله این روکشها روکش ملامینه میباشد که از لحاظ شکل ظاهری و مقاومت و زیبایی و تنوع رنگ بی نظیر است. محصول نهایی تولید شده در ساخت انواع محصولات خانگی مانند کمد دراور سرویس خواب و… و در دکوراسیون داخلی و پارتیشن و … استفاده میشود.