کشف 300 کیلو چوب قاچاق در شهرستان رامیان

کشف 300 کیلو چوب قاچاق در شهرستان رامیان

در جلسه مبارزه با قاچاق کالا و ارز شهرستان رامیان از کشف 300 کیلو چوب قاچاق، 348 حلقه سی دی و410 راس احشام غیرمجاز در این شهرستان خبر داده شد.

کشف 300 کیلو چوب قاچاق در شهرستان رامیان

سیدعلی اصغر حسینی” معاون فرماندار شهرستان رامیان در جلسه مبارزه با قاچاق کالا و ارز شهرستان رامیان که در دفتر وی برگزار شد، با بیان اینکه درصدی از اقتصاد کشور به علت ورود کالای قاچاق و غیرمجاز دچار اختلال شده است، گفت: ورود اینگونه اجناس باعث می شود، اشتغالزایی و اقتصاد ما دچار اختلال شود و این موضوع جزء اهداف دشمنان نظام اسلامی است.
وی در خصوص جمع آوری میوه های قاچاق اظهار کرد: با توجه به سودآوری میوه های گرمسیری از جمله موز، انبه و آناناس که به صورت قاچاق به کشور وارد می شود باید کلیه سردخانه ها و میادین میوه مورد بازرسی قرار گرفته و میوه های خارجی جمع آوری و اعمال قانون شود.
حسینی افزود: در بحث پایش مصرف سوخت به صورت جدی با گشت های مشترک دستگاههای نظارتی اقدام قاطعی انجام دهیم و همچنین با کمک سامانه 1504 در سطح شهرستان کمک مردم در بحث تخلفات در حوزه منابع طبیعی اطلاع رسانی صورت گیرد.
وی بیان کرد: اداراتی همچون آموزش و پرورش با توجه به جامعه آماری وسیعی که دارد می تواند اطلاع رسانی خوبی داشته باشد و با برگزاری کلاسها و همایشهایی در خصوص اطلاع رسانی در زمینه استفاده از کالای تولید داخلی به تولید و اقتصاد کمک کرد.
معاون فرماندار شهرستان رامیان تاکید کرد: تشکیل کارگروههای آموزشی برای دستگاههای نظارتی در حوزه قاچاق کالا جزو، اولویتهای ماست و ادارات باید در گشتهای مشترک حضور جدی و پررنگ داشته باشند.
در پایان جلسه نیز عنوان شد در بحث انتظامی شهرستان طی یک ماهه اخیر، 348 حلقه سی دی غیرمجاز، 410 راس احشام غیرمجاز و تعدادی اسپری فلفلی و دستگاه فلزیاب و همچنین یک قبضه اسلحه کشف شد.
همچنین 300 کیلو چوب قاچاق نیز از متخلفان در حوزه منابع طبیعی و همچنین کشفیاتی در خصوص سموم غیر مجاز در حوزه جهاد کشاورزی صورت گرفته، که متخلفان با تشکیل پرونده، تحویل مقامات قضایی شده اند.