نماینده ساری: اتحادیه چوب شمال کشور تشکیل شود

نماینده ساری: اتحادیه چوب شمال کشور تشکیل شود

نماینده مردم ساری در مجلس شورای اسلامی گفت: اگر قرار است واردات چوب انجام شود پیشنهاد داریم استان‌های شمالی که متولی امور چوب هستند اتحادیه چوب شمال کشور را شکل دهند تا این اتحادیه مدیریت واردات چوب را انجام دهد.

نماینده ساری: اتحادیه چوب شمال کشور تشکیل شود

به گزارش خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا)، منطقه مازندران، سیدرمضان شجاعی کیاسری امروز در همایش بررسی طرح‌ تنفس با اشاره به اینکه کمیته انطباق مجلس تمامی مصوبات دولت را بررسی می‌کند، اظهار کرد: از طریق هیئت رئیسه مجلس و ابلاغ به کمیته انطباق، ماده شش مصوبه دولت درباره تنفس جنگل را رد می‌کنیم و این مشکل حل شدنی است و جای نگرانی ندارد.

وی با اشاره به اینکه به دلیل نگرانی از یک نظر و نگاه غیرکارشناسی، این جلسه شکل گرفته است، تصریح کرد: اگر قرار است واردات چوب انجام شود پیشنهاد داریم استان‌های شمالی که متولی امور چوب هستند اتحادیه چوب شمال کشور را شکل دهند تا این اتحادیه مدیریت واردات چوب را انجام دهد.

شجاعی با اشاره به اینکه یک روز هر چه خواستند از جنگل بردند و امروز در فکر قفل کردن جنگل هستند، افزود: این مسائل ناشی از سوء مدیریت‌ها است و آن را ضعف وزارت کشاورزی می‌دانیم.

این مسئول با اشاره به اینکه مخاطب من هیچ‌کس نیست و همه درد مشترک داریم، خاطرنشان کرد: با اجرای ماده شش ساری بیشترین ضرر را خواهد دید چون کارخانه‌های چوب و کاغذ در مازندران فعال است و با این رویه به رکورد کشیده می‌شود.

نماینده مردم ساری و میاندورود با بیان اینکه ماده شش بهره‌برداری را متوقف می‌کند، افزود: برداشت از جنگل باید به صورت اصولی انجام شود.

وی با اشاره به ماده شش مصوبه دولت درباره تنفس جنگل‌ها، گفت: مصوبه دولت درباره تنفس جنگل‌ها را می‌پذیریم اما بند شش این مصوبه برای بهره‌برداران جنگل مضر است و اجازه نمی‌دهیم ماده 9 این مصوبه اجرایی شود.

شجاعی بیان کرد: در مازندران موزه‌ای وجود ندارد که گونه‌های مهم گیاهی را به نمایش بگذارد و منابع طبیعی باید موزه‌ای را در این زمینه راه‌اندازی کند.