صنایع، بخش پیشران کشور

صنایع، بخش پیشران کشور

وزیر صنعت، معدن و تجارت صنایع را بخش پیشران کشور دانست.

صنایع، بخش پیشران کشور

به گزارش خبرنگار خبرگزاری دانشجویان ایران(ایسنا) منطقه اردبیل، محمدرضا نعمت زاده در مراسم افتتاحیه کارخانه تولید ام دی اف آرتاپان استان اردبیل با بیان اینکه صنایع بخش پیشران کشور هستند، گفت: جوانان تحصیل کرده وارد عمل شده و کارآفرینی انجام می دهند و با رونق بخشیدن به تولید، یکی از کمبودهای کشور که واردات بود در حال رفع شدن است.
وی با بیان اینکه بهترین جایگزین چوب ام دی اف است، افزود: در این زمینه در سطح کشور نیاز به سرمایه گذاری وجود دارد و ما که سال ها وارد کننده بودیم، از این به بعد سال‌ها صادر کننده خواهیم بود.
وزیر صنعت، معدن و تجارت با اشاره به واردات هیزم از کشورها و تبدیل آن به ام دی اف و صنایع وابسته، تصریح کرد: خوشبختانه مدیریت عالی استان اردبیل مشوق خوبی برای سرمایه گذاران و صنعت گران است.
نعمت زاده از افزایش جوازهای تاسیس برای سرمایه گذاری بخش صنعت از چهار هزار نفر اشتغالزایی در سال ۹۱ تا ۲۸ هزار نفر در سال 93 خبر داد و خاطرنشان کرد: این افزایش نشان دهنده گرایش مردم به سمت سرمایه گذاری در این حوزه است.
وی ادامه داد: در بخش معادن، چندنی پهنه در استان در حال مطالعه است که به زودی تکمیل خواهد شد.
فتحی بی طرف مدیرعامل این کارخانه نیز با بیان اینکه 14 کارخانه به نیت 14 معصوم احداث می کنم، گفت: استارت 12 کارخانه زده شده و دو کارخانه نیز نیازمند حمایت دولت در زمینه برق و گاز است.
وی اضافه کرد: در صورت تامین گاز و برق، استارت دو کارخانه باقیمانده نیز تا سال آینده زده خواهد شد.