شهادت یک جنگلبان دیگر

شهادت یک جنگلبان دیگر

جنگلبان بویراحمد در برخورد با قاچاقچیان چوب به درجه رفیع شهادت نائل شد. به گزارش دیده‌بان حیات وحش ایران، «هوشنگ نادری» جنگلبان منابع طبیعی شهرستان بویراحمد، هنگام برخورد با قاچاقچیان چوب جان خود را از دست داد

شهادت یک جنگلبان دیگر

جنگلبان بویراحمد در برخورد با قاچاقچیان چوب به درجه رفیع شهادت نائل شد. به گزارش دیده‌بان حیات وحش ایران، «هوشنگ نادری» جنگلبان منابع طبیعی شهرستان بویراحمد، هنگام برخورد با قاچاقچیان چوب جان خود را از دست داد.
عصر روز جمعه ۹ مردادماه به دنبال گزارش‌هایی مبنی بر فعالیت قاچاقچیان چوب در منطقه جنگلی مختار شخصی، جنگلبان هوشنگ نادری و یکی از همکارانش راهی محل شدند. جنگلبانان پس از ورود به منطقه، یک خودروی وانت نیسان حامل چوب درختان جنگلی و هیزم را توقیف کردند. با فرار قاچاقچیان هوشنگ نادری برای انتقال خودروی حامل چوب به پارکینگ، پشت فرمان آن نشسته و به سمت یاسوج حرکت کرد.
هنگام انتقال خودروی توقیف شده به پارکینگ، در منطقه جوخوره مهریان و در پنج کیلومتری یاسوج متأسفانه وانت نیسان در حادثه مرموزی به دره سقوط کرد و جنگلبان بر اثر شدت جراحات وارده جان خود را از دست داد. تحقیقات در رابطه با مرگ مشکوک این جنگلبان توسط مراجع پلیسی و قضایی آغاز شد و سه قاچاقچی چوب در این رابطه بازداشت شده و در پلیس آگاهی بویراحمد تحت بازجویی قرار دارند.
جنگلبان شهید هوشنگ نادری از نیروهای فعال منابع طبیعی بویراحمد و علاقه‌مند به طبیعت بود. این جنگلبان وظیفه شناس تاکنون چند بار هنگام مأموریت و حفاظت از منابع طبیعی توسط متخلفان و قاچاقچیان چوب تهدید به مرگ شده بود. هوشنگ نادری آذرماه سال گذشته هنگام برخورد با قاچاقچیان چوب، هدف هجوم قرار گرفته و بشدت زخمی شده بود.