حریق گسترده کارگاه چوب در خاوران

حریق گسترده کارگاه چوب در خاوران

حریق گسترده کارگاه چوب در خاوران

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران از حریق گسترده یک کارگاه مبل سازی و صنایع چوب در خاوران خبر داد.

حریق گسترده کارگاه چوب در خاوران

سید جلال ملکی در گفت‌وگو با ایسنا در این باره گفت: حادثه حریق در یک کارگاه مبل‌سازی و صنایع چوب در ساعت 5:17 صبح امروز به سامانه 125 اطلاع داده شد و به دنبال آن ستاد فرماندهی تش نشانان سه ایستگاه را به همراه تانکر آب و خودروی حامل تجهیزات تنفسی به محل حادثه اعزام کرد.

وی با بیان اینکه محل حادثه در جاده خاورن مقابل شهرک صنعتی قرار داشت، گفت: پس از حضور آتش نشانان در محل مشاهده شد که حریق در سوله‌ای مسقف به مساحت 2000 متر مربع رخ داده و بیش از 1500 متر مربع از این سوله کاملا شعله ور شده و شعله‌های آتش در حال سرایت به بخش‌های دیگر بود.

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران با بیان اینکه درون سوله مملو از چوب، چسب، بشکه‌های تینر، رنگ، مبل‌های آماده و دیگر مواد اشتعال‌زا بود، گفت: همین موضوع عملیات آتش نشانان را با سختی‌هایی روبرو کرده بود اما آتش نشانان موفق شدند، پیش از انفجار بشکه‌های تینر ، شعله‌های آتش را مهار و پس از مدتی با عملیاتی که از چند جهت آغاز شده بود حریق را به طور کامل اطفا کنند.

ملکی با اشاره به محبوس شدن شماری از کارگران این کارگاه در اتاقک نگهبانی ، خاطر نشان کرد: همزمان با اطفای حریق گروهی دیگر از آتش نشانان عملیات جستجو و نجات را آغاز کردند و در همان دقایق اولیه چهار کارگر این کارگاه را در حالی که درون اتاقک کارگری محبوس شده بودند، به سلامت خارج کرده و به فضای باز انتقال دادند.

سخنگوی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری تهران با بیان اینکه علت این حادثه از سوی کارشناسان آتشنشانی در دست بررسی است، گفت: این حادثه مورد مصدوم و فوتی نداشت اما خسارت به جا مانده از آن بالا بود.

به گفته ملکی، آتش نشانان پس از ایمن سازی و لکه گیری در ساعت 6:32 به عملیات خود خاتمه دادند.