افتتاح پروژه بازیافت کاغذ در کارخانه مازندران

افتتاح پروژه بازیافت کاغذ در کارخانه مازندران با حضور معاون‌اول رئیس‌جمهور

مدیرعامل کارخانه چوب و کاغذ مازندران گفت: افتتاح طرح بزرگ occ یا پروژه بازیافت کاغذ در کارخانه مازندران احتمالاً هفته اول مردادماه با حضور معاون اول رئیس جمهور برگزار می شود.

افتتاح پروژه بازیافت کاغذ در کارخانه مازندران با حضور معاون‌اول رئیس‌جمهور

ابوالفضل روغنی گلپایگانی مدیر عامل کارخانه چوب و کاغذ مازندران در گفت‌وگو با خبرنگار کتاب و ادبیات خبرگزاری فارس پیرامون زمان افتتاح تازه ترین خط تولید این کارخانه اظهار داشت: افتتاح طرح بزرگ occ یا پروژه بازیافت کاغذ درکاخانه مازندارن به دلیل تأخیر در سفر معاون اول رئیس جمهور احتمالا هفته اول مرداد ماه انجام می شود.
وی با بیان اینکه طرح OCC یا بازیافت کاغذ‌، بزرگترین طرح بازیافت ایران در کارخانه چوب و کاغذ مازندران بیش از یکسال است که دنبال می‌شود و اکنون با تجهیز کارخانه به ماشین‌آلات جدید افتتاح می‌شود تصریح کرد: طرح بازیافت کارخانه مازندران با ظرفیت 120 هزار تن افتتاح خواهد شد و کمک بسیار بزرگی به محیط زیست و منابع بازیافتی در کشور است.
روغنی گلپایگانی درباره خرید اموزش و پرورش از کاغذ این کارخانه ابراز داشت: پیش از این یکی از مسئولان این وزارتخانه از استاده کاغذ داخلی خبر داده و اعلام کرده بود که بزودی وارد مذاکره خواهیم شد، احتمالا هفته آینده مذاکره با اموزش و پرورش نیز صورت می گیرد.
این گزارش اضافه می‌کند؛ اکنون 50 درصد مواد اولیه تولید کاغذ در دنیا از کاغذهای بازیافتی است، اما با توجه به اینکه منابع چوبی در کشور ما رو به کاهش هستند، صنعت بازیافت کاغذ را باید فعال کنیم. ارزش بازیافت به عنوان یک ارزش افزوده ضروری و قابل اهمیت است. بنابراین باید بازیافت را به یک کالای با ارزش تبدیل کنیم. در کشور باید فرهنگ‌سازی کنیم و با انعکاس از طریق رسانه ملی ثروت بزرگ و جدیدی رابه وجود آوریم که مردم به آن بی‌توجه هستند.