اعلام آمادگی سرمایه گذار آلمانی برای سرمایه گذاری در شهرستان شوش

اعلام آمادگی سرمایه گذار آلمانی برای سرمایه گذاری در شهرستان شوش

یک سرمایه گذار آلمانی پس از بازدید از ظرفیت های اقتصادی شهرستان شوش در شمال استان خوزستان گفت:شوش از ظرفیت بالایی برای سرمایه گذاری در زمینه صنعت چوب و صنایع وابسته برخوردار است

اعلام آمادگی سرمایه گذار آلمانی برای سرمایه گذاری در شهرستان شوش

به گزارش ایرنا جوچن داتر رییس کارخانجات صنعتی AGT آلمان روز چهارشنبه در دیدار با فرماندار شهرستان شوش آمادگی خود را برای احداث یک شرکت در زمینه صنایع چوب درشهرستان شوش اعلام کرد و گفت:شوش از ظرفیت خوبی برای سرمایه گذاری درزمینه تولید چوب و صنایع وابسته برخوردار است.

وی ابراز امیدواری کرد در آینده نزدیک شاهد راه اندازی یک کارخانه با ظرفیت تولید روزانه 550 تن چوب در شهرستان شوش در شمال استان خوزستان باشیم.

وی گفت: شرکت AGT با 150 سال سابقه و راه اندازی کارخانجات بزرگ در کشورهای آلمان و ترکیه آمادگی راه اندازی این کارخانه را دارد.

فرماندار شهرستان شوش نیز در این نشست ضمن اعلام آمادگی برای حمایت از سرمایه گذاران داخلی و خارجی برای سرمایه گذاری در این شهرستان گفت:با ثبت جهانی محوطه تاریخی شوش در یونسکو ظرفیت گردشگری منحصر بفردی برای شهرستان شوش برای سرمایه گذاری فراهم شده است.

رضا نجاتی افزود:شرایط بین المللی امروز بستر همکاری های خوبی را برای دو کشور ایران و آلمان فراهم کرده و ما نیز آمادگی داریم تا شرایط سرمایه گذاری در شهرستان شوش را برای متقاضیان فراهیم کنیم.

وی دسترسی به بازار کشور عراق را از دیگر ظرفیت های این منطقه برشمرد و اظهار کرد:باپیگیری انجام شده درآینده نزدیک شاهد راه اندازی بازارچه مرزی مشترک با کشور عراق در شوش خواهیم بود که این امر می تواند یک بازار خوب در زمینه صدور محصولات MDF به کشور عراق را فراهم آورد.

فرماندار شوش گفت:از تمامی متقاضیان برای سرمایه گذاری در زمینه گردشگری ، صنایع تک محصولی ، چوب و صنایع وابسته و سایر بخش های اقتصادی در شهرستان شوش استقبال می کنیم.

وی گفت:در صورت موافقت کلی کارخانه تولید چوب و صنایع وابسته با مشارکت شرکت آلمانی در زمینی به مساحت 600 هکتار و با سرمایه گذاری 60 میلیون یورویی و اشتغالزایی 600 نفر به صورت مستقیم در شهرک صنعتی هرستان شوش احداث می شود.

شهرستان شوش در شمال استان خوزستان با وجود کارخانجات کشت و صنعت نیشکر هفت تپه ، کاغذ پارس و حریر خوزستان از ظرفیت بالایی در بخش های مختلف صنعت به ویژه صنایع چوب برخوردار می باشد.