ابتکار: بهره برداری از جنگل های طبیعی تا ده سال متوقف می شود

ابتکار: بهره برداری از جنگل های طبیعی تا ده سال متوقف می شود

معاون رییس جمهوری و رییس سازمان حفاظت محیط زیست از توقف بهره برداری از جنگل های طبیعی کشور تا ده سال آینده خبر داد و گفت: این طرح با همکاری سازمان جنگلها و مراتع کشور اجرا می شود

100 سال ديگر ايران جنگلي ندارد

معصومه ابتکار روز سه شنبه در حاشیه افتتاح کارخانه بازیافت کاغذ شهرستان گمیشان در استان گلستان در گفت وگو با خبرنگاران اظهار داشت: بر این اساس و بمنظور جایگزین کردن و تامین چوب مورد نیاز، تعرفه واردات چوب و کاغذ صفر شده است.
رییس سازمان حفاظت محیط زیست اضافه کرد: همچنین با توقف طرح های بهره برداری ازجنگل های طبیعی، طرح های گردشگری در این جنگل ها توسعه می یابد.
معاون رییس جمهور همچنین با اشاره به طرح های بازیافت کاغذ گفت: طرح های بازیافتی بهترین سرمایه گذاری برای حفظ جنگل های طبیعی است و نقش موثری در تامین امنیت اقتصادی،سیاسی و اجتماعی جامعه دارد.
ابتکار اضافه کرد: هم اکنون با بازیافت هر تن کاغذ از قطع 15 درخت قطور جلوگیری می شود و همچنین از آثار تخریبی محیط زیست جلوگیری خواهد شد.
مراسم افتتاح 15 طرح صنعتی و کشاورزی گلستان روز سه شنبه با حضور معاون اول رییس جمهوری، رییس سازمان حفاظت محیط زیست، رییس میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، وزیر جهاد کشاورزی و معاون رییس جمهور در امور مناطق محروم در واحد بازیافت کاغذ شهرستان گمیشان در شمال غرب استان برگزار شد.
این هیات در سفری یک روزه ،صبح امروز از طریق فرودگاه بین المللی گرگان وارد استان گلستان شدند.
استان سرسبز گلستان واقع در شمال ایران دارای حدود 452 هزار هکتار جنگل است که از این میزان 75 هزار هکتار آن جنگل های سوزنی برگ دست کاشت و بقیه را جنگل های پهن برگ هیرکانی تشکیل می دهد که از منطقه نوکنده درغرب استان شروع و تا حوزه گلیداغ درشرق استان ادامه دارد.
استان گلستان همچنین 862 هزار هکتار مرتع دارد که بیش از 73 درصد آن از نوع فقیر، نزدیک 15 درصد متوسط و کم تر از 12 درصد از نوع خوب است.