آتش‌، دوباره دامن یک کارگاه چوب را گرفت

آتش‌، دوباره دامن یک کارگاه چوب را گرفت

آتش‌، دوباره دامن یک کارگاه چوب را گرفت

آتش‌، دوباره دامن یک کارگاه چوب را گرفت

شامگاه چهارشنبه گذشته یک کارگاه و انبار منسوجات چوبی در مشهد آتش گرفت و شعله‌های آتش، خاکستر برجامانده روی حوادث سریالی چوب‌بری‌های سال گذشته را زدود.
به‌گزارش شهرآرا، این آتش‌سوزی درحالی به وقوع پیوست که سال گذشته نیز بیش از ١٠مورد آتش‌سوزی کارگاه‌های چوب‌بری مشهد را که بیشترشان در شهرک نوید مستقر هستند، درنوردید.
البته این آتش‌سوزی در منطقه خواجه‌ربیع خیابان گلشاد به وقوع پیوست و کارگاه و انباری به مساحت تقریبی سیصد مترمربع طعمه حریق شد.
این آتش‌سوزی درحالی به وقوع پیوست که مقادیر زیادی تینر و مایعات قابل اشتعال نیز در این انبار موجود بود.
افسرنگهبان سازمان آتش‌نشانی مشهد درخصوص این آتش‌سوزی با تاکید بر اینکه مواد قابل اشتعال و مجاورت یک کارگاه رنگرزی نیز وجود داشت، به خبرنگار ما گفت: این حادثه از حساسیت بالایی برخوردار بود که به همین منظور آتش‌نشانان را از چندین ایستگاه به محل آتش‌سوزی اعزام کرد.
سر‌آتشیار ایوب خجسته افزود: کانون حریق انبار این مجموعه چوبی بود که به‌علت بی‌توجهی به هشدارهای‌ کارشناسان و ‌رعایت‌نکردن نکات ایمنی همچون‌ سیم‌کشی و نصب شیلنگ‌های نامناسب و پر‌خطر، تعبیه سقف کوتاه و از جنس ایرانیت با توجه به اینکه در‌برابر آتش مقاومت ندارد، چیدمان نامناسب اقلام تولید‌شده و… آتش به‌سرعت شعله‌ور شد و در‌حال سرایت به قسمت تولید و کارگاه مجاور بود.وی با بیان اینکه وقوع این آتش‌سوزی خسارت جانی نداشت، خاطرنشان‌کرد: علت دقیق این حادثه نیازمند بررسی‌های دقیق‌تر است.