میز کامپیوتر

میز کامپیوتر دیواری, میز کامپیوتر و کتابخانه, میز کامپیوتر کوچک, میز کامپیوتر دست دوم, میز کامپیوتر ام دی اف, میز کامپیوتر mdf

استفاده از کامپیوتر آنقدر گسترده شده که دیگر هیچ کس نمی تواند زندگی خود را بدون وجود این سیستم هوشمند تصور کند. رایانه ها نه تنها به تسهیل امور کاری کمک می کنند، بلکه در خدمت مرتفع ساختن نیازهای اجتماعی و حتی تفریحی-سرگرمی انسانها نیز هستند. شاید نتوانید در همه خانه ها یک ماشین ظرفشویی پیدا کنید، اما از چندی قبل کامپیوتر به صورت یکی از ملزومات لاینفک هر خانه ای درآمده است؛ و اما نتیجه آن چیست؟ یک محیط شلوغ و بهم ریخته، کاهش خلاقیت، و احتمالاً مچ درد و کمر درد. این مسئله نیاز افراد به تهیه یک میز کامپیوتر مناسب را دو چندان می کند. در این مقاله به بررسی استراتژی های خرید یک میز کامپیوتر مناسب پرداخته ایم:

استانفروشگاهتلفنوب سایت
تهرانمرینوس چوب77805447-76216395

مشخصات فنی:

سوال هایی که باید پیش از خرید میز کامپیوتر از خود بپرسید:
• مساحت اتاق مورد نظر چقدر است؟
• وسایل جانبی کامپیوتر چیست؟ اسکنر، اسپیکر، و …
• پریز های برق اتاق در چه مکانی واقع شده اند؟
• چه کسی بیشتر از همه از کامپیوتر استفاده می کند؟
• افرادی که از کامپیوتر استفاده می کنند، راست دست هستند یا چپ دست؟
• همراه میز کامپیوتر نیاز به قفسه، کتابخانه، و کشو هم دارید؟
مواردی که باید در حین خرید میز کامپیوتر به آن توجه کنید:
فضا– یکی از نکاتی که باید به آن دقت کنید میزان فضایی است که برای میز کامپیوتر جدید خود در نظر گرفته اید. به تناسب فضا، می توانید از میان مدل های کوچک الی بزرگی که در بازار موجود هستند انتخاب عاقلانه ای داشته باشید.
راحتی – اگر بیشتر وقت خود را با کامپیوتر می گذرانید، باید میزی را انتخاب کنید که پشت آن راحت باشید و پاهای خود را بتوانید در داخل آن جا بدهید. مطمئن شوید که در حین نشستن پاها برخوردی با سیم ها نداشته باشند، چرا که در صورت بروز چنین برخوردی، یا سیستم از کار می افتد و بسیاری از اطلاعات شما از بین برود، و یا اینکه ممکن است به کاربر شک الکتریکی وارد شود.
جریان هوا – هوای محیط هر چه خنک تر باشد، کامپیوتر راحتتر کار می کند. برخی از میزها به گونه ای طراحی شده اند که اجازه می دهند هوا به راحتی جریان پیدا کند.
پهنا – فراموش نکنید که ممکن است در حین کار با کامپیوتر مجبور به یادداشت برداری هم بشوید. اگر روی میز شما به اندازه کافی فضا وجود نداشته باشد، نه تنها جای موس، کیبورد، و مانیتور کافی نیست، بلکه امکان قرار دادن کاغذهای یادداشت بر روی میز از شما گرفته می شود. باید توجه داشت که انتخاب میز عریض مزایای دیگری را نیز با خود به همراه دارد. در صورت لزوم می توانید پرینتر، ظرف غذا، جا خودکاری، عکس های خانوادگی، و یا هر وسیله دیگری که می خواهید در دسترس باشد را روی آن قرار دهید.
صفحه کشویی کیبورد – برخی از میزهای کامپیوتر دارای محفظه ای کشویی برای قرار دادن کیبورد هستند. مزیت این طبقات کشویی این است که جای بیشتری به شما می دهند و از نظر ارگونومی برای کسانیکه دچار مشکلات مفصلی هستند مناسب تر می باشند. از جمله معایب آنها هم می توان به این نکته اشاره کرد که خیلی شکننده هستند و به راحتی حرکت نمی کنند.
بزرگ و کوچک – برخی از انواع میزهای کامپیوتر هستند که دارای کشوهای متعددی می باشند. میز هر چقدر بزرگتر شده و امکانات بیشتری به آن افزوده شود، قیمتش هم افزایش پیدا می کند. به هر حال باید بر اساس شیوه زندگی خود تصمیم بگیرید که کدام گزینه برای شما مناسب تر است.
شکل – میزهایی که برای قرار دادن در سه کنج دیوارها طراحی شده اند، هم از نظر زیبایی بهتر هستند و هم کار کردن با آنها ساده تر است. میزهای L شکل هم برای چپ دست ها و افرادی که دائماً باید بچرخند مناسب تر می باشند و به این ترتیب فضایی 180 درجه برای کار کردن در اختیار کاربر قرار می دهند.
انتخاب مانیتور – اگر قصد خرید مانیتور بزرگی را داشته باشید، بالطبع فضایی که باید به مانیتور اختصاص دهید نیز افزایش پیدا می کند و باید میز بزرگتری را تهیه کنید. کمی آینده نگر باشید و پیش از خرید به قرار دادن اسکنر و دستگاه فاکس بر روی میز خود فکر کنید.
صندلی مناسب – زمانیکه انتخاب میز تمام شد، باید به انتخاب صندلی مناسب بپردازید. صندلی را طوری انتخاب کنید که به راحتی روی آن بنشینید. زمان تایپ کردن کمر باید کاملاً صاف باشد و پاها روی زمین قرار بگیرند. اگر فکر می کنید موقع تایپ کردن دچار مچ درد یا کمر درد می شوید، این امکان وجود دارد که اندازه میز و صندلی شما با یکدیگر همخوانی نداشته باشند. ساده از این مسئله نگذرید، به مرور زمان این دردها مزمن شده و ممکن است اختلالات فیزیکی جبران ناپذیری را به شما تحمیل کند.
انواع میز کامپیوتر
میز استاندارد
میزهای کامپیوتر معمولی ارتفاعی در حدود 50 تا 70 سانتی متر دارند و برای افرادی با قد نرمال ساخته شده اند. اغلب آنها دارای صفحه کشویی کیبورد هستند. زمانی که قصد خرید یک میز کامپیوتر استاندارد را دارید، حتماً به نیازهای بعدی خود فکر کنید.
میز مدیریتی
میزهای مدیریتی استادانه تر ساخته شده اند و دارای جزئیات بیشتری هستند. عرض میز به مراتب بیشتر است، اما ارتفاع همان 50 الی 70 سانتی متر باقی می ماند. اغلب دارای چند کشو و کمد کوچک اضافی نیز می باشند.
میزهای L شکل
این میزها دو تکه هستند و زمانیکه این دو تکه کنار هم قرار می گیرند، میز شکل L را پیدا می کنند. بهترین مکان برای قرار دادن این مدل میز گوشه های اتاق است. به دلیل آنکه همه چیز روی این نوع میزها در دسترس شما قرار می گیرند، خیلی معروف و محبوب هستند.
میزهای U شکل
این میزها از سه بخش اصلی تشکیل می شوند: یک قفسه که در وسط قرار می گیرد و دو میز که در طرفین آن قرار گرفته و شکلی مشابه U را ایجاد می کنند. این نوع میزها به ویژه برای افرادی که نیاز به مکانی اضافی برای کار کردن دارند و در خانه اتاق اختصاصی برای کار در اختیار ندارند، مناسب هستند. با این وجود فضایی که این مدل میز اشغال می کند نسبت به همه موارد بیشتر است.