9 راز طراحان دکوراسیون داخلی

دکوراسیون

9 راز طراحان دکوراسیون داخلی

در طراحی دکوراسیون داخلی رازهایی برای تغییر دکوراسیون و باز کردن فضای داخلی تان وجود دارد. بهتر است این رازها را از زبان طراحان دکوراسیون داخلی بدانید .

9 راز طراحان دکوراسیون داخلی

این رازهای طراحان داخلی را بدانید

پروژه ‎های استیو گمبرل (Steven Gambrel) معمولا در محدوده ‎ چند میلیون دلاری هستند. اما اون یک سری نکات برای طراحی دکوراسیون داخلی دارد که به آسانی برای بودجه‎های کمتر می ‎توانند به کار گرفته شوند. چیزی که ما از او یاد گرفته ‎ایم به صورت زیر است.

1 – از آینه ‎ها برای باز کردن فضای یک اتاق استفاده کنید

آینه ‎های جیوه ‎ عتیقه ‎ قاب گرفته شده بالای طاقچه به عنوان یک قطعه ‎ توصیف کننده ‎محیط دیده می ‎شوند در حالیکه آینه ‎های شفافی که در جلوی شومینه قرار دارند به انسان یک نوع حس توهم می ‎دهند. از زوایای مختلف، همانند زمانی که روی مبل راحتی نشسته باشید، تقریبا وجود این آینه ‎ کنار شومینه باعث می ‎شود یک نوع حس دو برابر شدن فضا به وجود آید .

2 – با رنگ محیط را آراسته کنید

این اتاق از عناصر معماری تهی بود. اضافه کردن مرز به محیط در قالب یک پالت رنگی تیره تر از دیوار ‎ها، باعث بیشتر نمایان شدن کار ‎های چوبی (نظیر در، قاب پنجره و غیره) اتاق شده است. همچنین قرار دادن یک سایه ‎ی رنگی با یک رنگ روشن تر برای سقف و تیره تر برای کف راهی امن برای مطمئن شدن از این است که این دو رنگ کاملا به هم می‎آیند .

3 – با اجزایی که مفید نیستند یک اتاق جذاب بسازید

یک قاب تیره اطراف یک تابلو اعلانات بزرگ نصب کنید. چنین تابلویی باعث می ‎شود عناصر نمایشی در آن بسیار نمایان تر به نظر برسند .

4 – از اثاثیه ‎ی غیر معمولی استفاده کنید

یک لوستر آویزی بیش از حد بزرگ نظیر این، راه دیگری است تا به یک اتاق، عناصر معماری بخشیده شود. گمبرل از این آویز حتی در پروژه ‎های مهم Hamptons استفاده می‎کند .

5 – پرده ‎های بلندی آویزان کنید

میله ‎های پرده ‎ای که مماس با سقف باشند و پرده ‎ای که با زمین در تماس باشد، باعث می ‎شود پنجره ‎ها کشیده به نظر آیند. (گمبرل از این حقه در اتاق خواب استفاده می ‎کند.)

6 – یک نقطه ‎ی کانونی پیدا کنید

وجود این شومینه در اتاق یک نکته ‎ اتکا به وجود می ‎آورد. نکته دیگری که این شومینه دارد این است که به راحتی قابل جدا شدن است یعنی حالت آن نیمه دایمی است، بنابراین اگر بخواهید این خانه را عوض کنید قابل جابجا شدن است .

7 – موکتی قهوه ای رنگ

پوشاندن کف اتاق ‎ها با این موکت قهوه ‎ای شکلاتی باعث می ‎شود حواشی اتاق در برابر رنگ دیوار معنایی برای خود بگیرند و خطوط تمیز و شیکی بوجود آید . این موکت دقیقا طبق ابعاد اتاق برش خورده است و به آسانی برداشته می ‎شود .

8 – استفاده از چیز ‎هایی که دو عملکرد داشته باشند

گامبرل برای این کار از یک میز پایه بلند ساده استفاده کرده و آن را به دیوار تکیه داده است. از این میز هم به عنوان میز کار و هم به عنوان میز نهارخوری دو یا سه نفره می توانید استفاده کنید .

9 – فضای مخفی سازی جالبی درست کنید

در یک فضای کوچک، این دو میز استوانه ‎ای با فضای تو خالی که دارند بهترین گزینه هستند. در درجه اول به خاطر کوچک بودن حمل و نقل آنها آسان است و مزیت دوم آن مخفی کردن وسایل اضافی در داخل این میزهای گرد است .