کابینت نئوکلاسیک

کابینت نئوکلاسیک-سفید

کابینت نئوکلاسیک آشپزخانه:

کابینت مدرن و کابینت کلاسیک، دو نوع اصلی سبک و طراحی کابینت آشپزخانه هستند که هر کدام علاقمندان زیادی را به خود اختصاص می دهند. طراحان دکوراسیون داخلی، از آمیختگی و ترکیب این دو سبک اصلی، نوعی دیگر از طراحی کابینت را ارائه داده‌اند که به کابینت نئوکلاسیک معروف است. همان طور که از اسم این کابینت بر می‌آید، کابینت نئوکلاسیک ترکیبی از سبک مدرن و کلاسیک است و طبیعی است که تا حدودی، ویژگی‌های هر دو را در بر می‌گیرد.
آشپزخانه نئوکلاسیک به این معنی که کابینت‌ها و آشپزخانه‌ای با ویژگی‌های کاملا مدرن هستند اما ظاهر آن به سمت و سوی کابینت کلاسیک تمایل دارد و در واقع، اقتباسی از هر دو است آشپزخانه نئوکلاسیک 2021 آشپزخانه‌ای ساده و در عین حال سنتی و کاربردی می باشد. این کابینت در عین شیک بودن دارای المان‌های تزئینی ساده است که نمایی مدرن و لوکس ایجاد می‌کند و در واقع، آمیزه‌ای از هنر و طرح‌های اشرافی‌، توامان با مدرنیته و سادگی است.

در ادامه به انواع کابینت نئوکلاسیک اشاره می کنیم

کابینت نئوکلاسیک چوبی

کابنت با درب چوبی بهترین نوع کابینت سبک نئوکلاسیک است و از نظر کیفیت، دوام و فرم پذیری نسبت به سایر متریال کاملاً برتری دارد. در طراحی این نوع کابینت هیچ محدودیتی از نظر انتخاب مدل درب و رنگ‌بندی وجود ندارد و کلیه کارها بر اساس نیاز کارفرما انجام می‌شود.

کابینت نئوکلاسیک با روکش طبیعی

بدلیل زیبایی روکش چوب طبیعی نسبت به MDF ساده، بعضی از افراد تمایل دارند بجای ساخت کابینت نئوکلاسیک تمام ام دی اف از ترکیب ام دی اف خام و روکش چوب طبیعی مثل راش، بلوط، ملچ و گردو استفاده شود که باعث بالا رفتن قیمت کابینت و البته زیباتر شدن آن خواهد شد.

کابینت نئوکلاسیک با رنگ پلی اورتان

در این نوع کابینت بدنه و درب‌ها بطور کامل از MDF خام ساخته می‌شود. روی درب کابینت با استفاده از ماشین آلات CNC طرح مورد نظر حکاکی شده و با استفاده از رنگ‌های پوششی کابینت رنگ آمیزی می‌شود. این مدل کابینت آشپزخانه قیمت مناسبی نسبت به کابینت با درب چوبی و روکش چوبی دارد.

کابینت نئوکلاسیک  خاکستری

مدل کابینت نئوکلاسیک خاکستری

کابینت نئوکلاسیک سفید

مدل کابینت نئوکلاسیک سفید

کابینت نئوکلاسیکی که با رنگ‌ پلی‌اورتان پوشش داده میشوند، به راحتی تمیز می شوند.

فرق کابینت کلاسیک و نئوکلاسیک

• کابینت کلاسیک از نظر ظاهری کمی شلوغ به نظر می‌رسد اما کابینت نئوکلاسیک طرح‌های پُر کار و شلوغ کابینت کلاسیک را ندارد و از طرفی مانند کابینت مدرن ساده نیست.
• کابینت نئوکلاسیک، عمدتا بلندتر از کابینت کلاسیک طراحی می‌شود تا وسایل بیشتری را در میان خود جای دهد.
کابینت کلاسیک از چوب طبیعی و با استفاده از مهارت و هنر نجاران باسابقه ساخته می‌شود. بنابر این قیمت بالایی دارد و بیشتر در خانه های ویلایی لوکس و گران قیمت اجرا می شود.
• طراحی و اجرای سریع‌تر نسبت به کابینت منبت کاری شده.
• نسبت به مدل‌های سنتی و کلاسیک بروز‌تر و کاربردی‌تر است.

مزایا و معایب کابینت نئوکلاسیک

• در کابینت‌ نئوکلاسیک ، خطوط منحنی و دایره‌ای ساده وجود دارد.
• کابینت نئوکلاسیک در انواع رنگ‌های مختلف ساخته می‌شود، اما رنگ طوسی و سفید پُر کاربردترین رنگی است که در این سبک کابینت مورد استفاده قرار می‌گیرد.
• کابینت نئوکلاسیک ، طرح‌های ساده‌ای بر روی کابنیت‌ها ایجاد می‌شود و جزئیات به شکل ظریف دیده می‌شود.
• کابینت‌های نئوکلاسیک، کابینت‌هایی با ارتفاع بلند هستند و معمولا تا نزدیک سقف ادامه دارند، به همین دلیل در زمره کابینت‌های جادار محسوب می‌شوند.
• تقارن، جزء جدا ناپذیر کابینت نئوکلاسیک است.
• کابینت نئوکلاسیک هم در آشپزخانه‌ بزرگ و هم هم در آشپزخانه‌ کوچک مورد استفاده قرار می‌گیرد.
• رنگ‌های متداول کابینت نئوکلاسیک معمولا ملایم هستند.

کابینت نئوکلاسیک مشکی مات

مدل کابینت نئوکلاسیک مشکی مات

کابینت نئوکلاسیک طوسی

مدل کابینت نئوکلاسیک طوسی

کابینت‌ پولیشی با MDF خام تولید می شود و با دستگاه CNC طرح و ابزار می‌خورد و باید در یک محیط کاملا استریل و بدون آلودگی و گرد با رنگ‌های پولیشی رنگ‌آمیزی شوند و سمباده بخورد و این روند رو باید چندین بار تکرار کرد تا به نتیجه مطلوب رسید. پوشش پولیشی هم ضدآب هست و مناسب فضاهای مرطوب هست البته نباید در معرض رطوبت مستقیم قرار بگیرند.

قیمت کابینت نئوکلاسیک

قیمت کابینت بحث مهمی است که ممکن است در تصمیم‌گیری شما اثر بگذارد. قیمت این نوع کابینت، به طرح‌های آن و متریالی که از آن تشکیل شده است بستگی دارد. به عنوان مثال، کابینت نئوکلاسیک چوبی، قیمت بیشتری نسبت به کابینت نئوکلاسیک ممبران دارد. قیمت هر متر کابینت نئوکلاسیک بر اساس نوع متریال استفاده شده مانند یراق، رنگ، MDF خام یا چوب طبیعی، تعیین می‌شود. بسیاری از تولید کنندگان این مدل کابینت از رنگ‌های پلی اورتان ایرانی استفاده می‌کنند که کیفیت کار و دوام ماندگاری رنگ کابینت را به شدت کاهش می‌دهد. همچنین بجای استفاده از یراق بلوم اتریش که بسیار باکیفیت است از جک و ریل و لولای چینی استفاده می‌کنند بنابر این بخش زیادی از اختلاف قیمت کابینت‌های نئوکلاسیک خارجی با نوع ایرانی دارند به همین موضوع بر می‌گردد.

تفاوت کابینت نئوکلاسیک و ممبران

نئوکلاسیک، سبکی در معماری و طراحی خانه و آشپزخانه است، اما ممبران به نوعی از کابینت آشپزخانه گفته می‌شود که به وسیله‌ی دستگاه cnc ابزار خورده و سپس با روکش pvc پوشانده می‌شود.
به دلیل آن که کابینت نئوکلاسیک عمدتا از جنس ممبران تشکیل می‌شود برخی این دو را با یکدیگر مترادف می‌دانند، اما همانطور که گفته شد، تفاوت کابینت نئوکلاسیک و ممبران در ماهیت آن‌ها است.