پلی‌گرانیت

پلی‌گرانیت

پلی گرانیت چیست

پلی‌گرانیت نوعی محصول نوین ساختمانی است که از ترکیب چند ماده مختلف تشکیل شده ‌است. به اختصار می‌توان به رزین‌های پليمری، فيلر ATH ،افزودنيهای شيميايی و رنگدانه اشاره کرد. این مواد با نسبتهای معین مخلوط شده و به صورت سرد ریخته‌گری می‌شود. صفحات خام پلی‌گرانیت پس از طی پروسه‌ای چند مرحله‌ای برای مصرف آماده خواهد شد.
نام علمی این محصول در سطح دنیا Solid Surface است به معنی رویه یا سطح سلب و سخت. سالید سرفیس در ایران به نام اولین برند وارد کننده آن صفحه کورین corian شناخته می‌شود. کورین در واقع نام یک شرکت آمریکایی است که اولین بار سالید سرفیس را به ایران وارد کرده‌است.

پلی‌گرانیت

پلی‌گرانیت صفحات یکپارچه‌ی سالیدسرفیس(کورین) است که به ضخامت 13 میلیمتر و عرض 77 سانتیمتر در طول 3.6 متر تولید می‌شود. این سنگ گرانیتی مصنوعی پس از طی مراحل نصب، در داخل ساختمان برای کاربردهای بسیار متنوعی قابل استفاده است. پلی‌گرانیت به علت شکل‌پذیری و مقاومت بالا، طیف نامحدودی در موارد مصرف دارد که در زیر به برخی اشاره می‌کنیم:
. صفحات رویه کابینت و کانتر آشپزخانه
. میزهای رستوران و پذیرش هتلها
. میزهای اداری دفاتر و بانکها
. سرویسهای بهداشتی عمومی و منازل ، هواپیما و قطارها
. محصولات تزیینی مانند آباژور، میزهای کنار مبل، مجسمه، گلدان، میز تلفن و غیره

پلی‌‌گرانیت مثل سنگ طبیعی صاف و غیرقابل نفوذ است ولی از سنگ گرمتر است .
بپلی گرانیت به قرنیز پشت صفحه بدون درز متصل می‌شود چرا که لبه‌ها و کناره‌ها از جنس خود صفحه کورین است و با آن به صورت یکپارچه می‌باشد.
پلی‌گرانیت مثل چوب ابزار می‌خورد و به شکل دلخواه طراح، قابل فرم‌دهی می‌باشد ولی برخلاف چوب در برابر آتش مقاوم است و حرارت به آن آسیب نمی‌رساند.
پلی‌گرانیت مثل سرامیک پاکیزه است و در برابر مواد شیمیایی و اسیدی مقاوم است. با سفیدکننده‌ها و شوینده‌های رایج به خوبی تمیز می‌شود و اثر لکه بر روی آن باقی نمی‌ماند چرا که سطح آن کاملاً بدون خلل و فرج و نفوذناپذیر است.
تنوع رنگ و زیبایی طرحهای آن نیز از خصوصیاتی است که این کالا را بسیار مطلوب نموده است.
در زیر به اختصار به برخی ویژگیهای پلی‌گرانیت اشاره می‌شود:
.پاکیزه و بهداشتی ( نفوذناپذیر، ضدلک، قابلیت تمیز کردن آسان،
.بدون خلل و فرج، درزهای نامرئی (
.مقاوم در برابر حرارت و آتش
.مقاوم در برابر ضربه
.زیبایی منحصر به فرد
.تنوع در رنگ و طرح
.ترمیم‌پذیر
.ابزار خوری آسان

پلی‌گرانیت کومه