پرس ممبران

پرس وکیوم ممبران

پرس ممبران یک پرس یک طبقه است که یکی از صفحات آن دارای محفظه بزرگی از جنس ماده‌ای قابل انعطاف (مانند سیلیکون یا سایر لاستیک‌های مصنوعی) با ضخامت دیواره ۳-۲ میلی‌متری است. در صورتیکه این محفظه در صحفه زیری پرس باشد از آب گرم پرشده و اگر در صفحه بالایی تعبیه شده باشد با هوای گرم، پر خواهد شد.با استفاده از این پرسها می‌توان روکش‌های تزئینی مانند فویل‌های PVC یا روکش های چوبی و…را روی MDF که قبلا سطح یا لبه های آن ماشین کاری شده، چسباند. معمولا برای اینکار فقط از MDF استفاده می شود، چون تنها تخته قابل ماشین کاری است.بیشترین استفاده از این نوع پرس برای تولید درهای پیش ساخته کابینت و درهای داخلی ساختمان از MDF می باشد.
اگر نجار هستید ، یا حداقل با صنف درودگران در ارتباط بوده باشید حتما نام هایی چون ، پرس وکیوم چوب ، دستگاه پرس وکیوم ، دستگاه پرس چوب ، پرس ممبران ، دستگاه ممبران ، دستگاه روکش چوب ،دستگاه وکیوم چوب ، وکیوم ممبران و … و غیره را شنیده اید .
اما به راستی نام اصلی و کار اصلی این دستگاه های چیست و چرا در بازار با نام های متعدد ی خوانده می شود.در هر صنف و شغلی که فعال هستید ، مسلما تا به اکنون نام دستگاه های پرس را شنیده و یا حتی طریقه ی کارکرد و کاربرد آن ها را به چشم دیده اید . این دستگاه ها با وارد آوردن فشار زیاد تحت شرایط خاص ، در اکثر موارد باعث به هم چسبیدن دو جسم به یکدیگر می شوند.دستگاه پرس وکیوم ممبران نیز کار مشابهی را انجام می دهد . به هیمن دلیل عنوان “پرس” بر ابتدای نام این دستگاه خودنمایی می کند.

دستگاه پرس وکیوم ممبران

کابرد دستگاه پرس وکیوم ممبران

• روکش کردن درهای کابینت پس از تراش در توسط دستگاه سی ان سی
• روکش کردن انواع قطعات ساخته شده از MDF پس از برش با دستگاه سی ان سی (مانند قطعات تشکیل دهنده یک میز کامپیوتر، یک ست تخت خواب، یک کمد ساخته شده از ام دی اف یا غیره)
• روکش کردن درهایی از جنس ام دی اف، پس از ساخت در از ام دی اف خام
• روکش کردن قطعات خام MDF
• روکش کردن هر نوع محصول ساخته شده از MDF

 پرس وکیوم ممبران

روکش های مورد استفاده دستگاه پرس وکیوم ممبران

• روکش از جنس PVC
• روکش چرمی
• روکش کاغذی
• روکش ناز چوبی
• پارچه
شاید بعد از مطالعه ی بخش کاربرد های پرس وکیوم ممبران و مقایسه ی آن با مقاله ی “پرس وکیوم چیست ” به این نتیجه برسید که پرس وکیوم ممبران با دستگاه های پرس وکیوم موجود در بازار و یا حتیدستگاه های پرس وکیوم که تراشه صنعت آغاج تولید می کند ( پرس وکیوم صندوقی ، پرس وکیوم تک سینی ، پرس وکیوم دو سینی ، پرس وکیوم اسانسوری ، پرس وکیوم سه سینی ) یکی هستند . اما متاسفانه باید نا امیدتان کنم …
درست است که کاربرد دستگاه های پرس وکیوم موجود در بازار و دستگاه های پرس وکیوم ممبران یکی است اما این دو دستگاه کارها را به صورتی متفاوت با کیفیتی متفاوت انجام می دهند.
پرس وکیوم ممبران نسل قدیم دستگاه های پرس روکش بر روی چوب بوده است . این دستگاه ها هرگز به مرحله ی تولید داخلی نرسیدند و تماما به صورت وارداتی از کشور های خارجی وارد می شدند. شاید هم اکنون در ایران دستگاه های پرس وکیوم ممبران موجود باشند ، اما مسلما انگشت شمارند …
پرس های وکیوم ممبران نسبت به دستگاه های وکیوم موجود در بازار فعلی از قابلیت های بیشتری برخوردار بودند و کیفیت کاری آن ها در مقایسه با پرس های وکیوم فعلی بسیار بهتر بود . اما دلیلی که باعث شد تا دستگاه های پرس وکیوم فعلی موجود در بازار گوی رقابت را از آن خود کنند قیمت ۵ الی ۱۰ برابری دستگاه های وکیوم ممبران نسبت به دستگاه های پرس وکیوم بوده است .