هایگلاس براق یا هایگلاس مات

ورق هایگلاس

انواع هایگلاس

بطور کلی ورق هایگلاس به دو گروه اصلی تقسیم می شود:
• هایگلاس مات
• هایگلاس براق

هایگلاس براق

هایگلاس براق دارای یک لایه بیرونی شیشه ای و براق است که نور را کاملا باز تاب می کند و سطح صاف و صیقلی دارد. هایگلاس براق به علت انعکاس نور، محیط را پرنور تر و در نتیجه بزرگتر نشان می دهد.به همین علت توسیه میشود در محیط های کوچک همانند واحد های آپارتمانی کوچکتر، استفاده از هایگلاس براق (بخصوص هایگلاس سفید)بهتر است.
مزیت دیگر هایگلاس براق این است که بدلیل سطح صیقلی، به راحتی تمیز میشوند. البته عیب این نوع از هایگلاس این است که جای لمس دست روی آنها باقی میماند و شما مجبور خواهید بود که با دستمال آن را تمیز کنید. هایگلاس براق برای استفاده در ساخت کابینت آشپزخانه و باکس دیواری و شلف دیواری مناسب هستند؛ البته در سایر لوازم هم میتوان از این متریال استفاده کرد.

ورق هایگلاس براق

هایگلاس مات

هایگلاس مات سطح صیقلی خبری ندارد و بجای آن یک سطح مات قابل مشاهده است و نور را به میزان بسیار ناچیزی ساطع میکند. هایگلاس مات بدلیل نداشتن سطح شفاف و صاف، جای اثر انگشت روی آن باقی نمی ماند،به همین خاطر می توان از هایگلاس مات برای ساخت لوازمی که بیشتر جلو دستی هستند مانند کابینت، میز تلویزیون، میز کنسول و … استفاده کرد.

البته در ورق هایگلاس همانند ورق  پلی گلاس  ما روی یک ورق به طور همزمان حالت مات و براق را در کنار هم نداریم .

ورق هایگلاس مات

مزایای هایگلاس مات و براق

• تنوع رنگ و طرح این محصول باعث می شود طیف گسترده ای از سلایق را پوشش دهد و همه گیر و محبوب باشد.
• قیمت مناسب هایگلاس های براق و مات بزرگترین مزیت ، آن به حساب می آید.
• مقاومت در برابر آب از دیگر مزایای آن به حساب می آید.

قیمت ورق هایگلاس:

ورق هایگلاس دارای رنگ بندی‌ و گروه متنوعی هستند که در تعیین قیمت آن اثر گذار خواهند بود.قیمت ورق هایگلاس نسبت به کیفیت آن قابل درک است.