چوب لمبه

قیمت چوب لمبه، فروش چوب لمبه، چوب لمبه چیست، چوب لمبه روسی، انواع چوب لمبه، تولید چوب لمبه

لمبه به چوبی گفته می شود که در کنار هم و به صورت اتصال قلیف (کام و زبانه طولی)به هم متصل می شوند و در نهایت یک سازه، دیواره یا سقف تمام چوب منعطف حاصل می گردد.
لمبه فنلاندي با بالاترين كيفيت در جهان می باشد.

چوب لمبه به دلیل اتصال قوی که دارد در بیشتر سازه ها قابلیت استفاده را دارد به خصوص از نوع ضخیم آن برای سونای خشک و نمای ساختمان استفاده می شود.
لمبه ها را می توان از نظر ظاهر و فرم اتصال به گونه های مختلف تقسیم نمود مانند: لمبه شیار دار، لمبه طر تمام چوب، لمبه لبه گرد و لمبه قدیمی و…
در ساخت لمبه میتوان از چوب، نئوپان روکش شده،mdf، سه لایی و … استفاده کرد. اصولا برای هر کاربری یک نوع از لمبه بیشتر استفاده می گردد. مثلا برای کتابخانه عمومی آبعلی از نئوپان قاب شده در چوب با روکش کاج و راش استفاده شد و جهت اختلاف سطح از ورقه های استیل بعنوان رابط استفاده شد.

قیمت چوب لمبه، فروش چوب لمبه، چوب لمبه چیست، چوب لمبه روسی، انواع چوب لمبه، تولید چوب لمبه

انواع لمبه از نظر ابعاد شامل مدل های زیر می گردد:

1- لمبه 18mm ضخامت در عرض 10 و 15cm مناسب برای سونا، سقف کاذب، پارتیشن بندی، دیوارکوب و زیبا سازی دکوراسیون داخلی و خارجی
برای دکوراسیون خارجی لمبه فوق با مواد نانو و رنگ المانی صد در صد و ضد آب و مقاوم در برابر uv می گردد، مواد نانو با برند زایکوسیل تهیه می گردد که مورد تایید استاندارد اروپا و دانشگاه صنایع چوب و کاغذ ایران می باشد.
2- لمبه 18mm ضخامت در عرض 9 الی 15cm
3- لمبه 16mm ضخامت در عرض 9cm
4- لمبه 15mm ضخامت در عرض 9cm
5- لمبه 13mm ضخامت در عرض 9cm

روکوب

روکوب به چوبی گفته می شود که به صورت نیم و نیم یا کرکره ای بر روی هم قرار می گیرند تا یک سطح صاف و زیبا را طراحی کنند. از روکوب برای سونا یا نمای ساختمان نمی توان استفاده کرد.

روکوب ها شامل انواع زیر می گردد:

روکوب 10mm ضخامت در عرض 10 الی 15 سانت
روکوب 8mm ضخامت در عرض 10 سانت