سبکهای مختلف دکوراسیون داخلی منزل

دکوراسیون چوبی خانه ایرانی به سبک مدرن

در دکوراسیون داخلی منزل, از چوب برای موارد بسیاری استفاده می شود. دیوارهای چوبی به فرم های مختلف طراحی می شود. دکوراسیون معمول برای خانه های چوبی اکثرا در قدیم تخت چوبی هم برای شاه نشین و هم برای حیاط خانه برای استراحت دم غروب در حیاط و در کنار حوض و هم استفاده از خنکای شب بوده .

دکوراسیون چوبی خانه ایرانی

دکوراسیون چوبی خانه ایرانی

سبک روستیک ، سبکی نو پا در هنر تعریف شده می باشد و به دست ساخته های کاربردی روستائیان می گویند که در آن به اصالت و چوب در عین سادگی اهمیت داده میشود .در ایران ستونهای زیبای چوبی با هنر مقرنس منحصر به فرد میباشد که تعریف و اصالتی فراتر از تعریف هنر نوپا تعریف شده روستیک در آمریکا و جهان دارد .

دکوراسیون خانه ایرانی کلاسیک

دکوراسیون خانه ایرانی کلاسیک

مبلمان سبک سنتی و کلاسیک نیز از جمله وسایلی است که اکثر خانه های ایرانی در قسمت پذیرایی از آن استفاده می کنند. دکوراسیون اتاق پذیرایی نزد ایرانیان اهمیت بسیار زیادی دارد و شاید دلیل اصلی انتخاب مبلمانی لوکس و باشکوه به سبک سنتی در این مکان هم همین باشد. مبل های استیل در ایران سابقه بسیار طولانی و قدیمی دارند و به همین دلیل حساسیت بروی زیبایی و اصالت در مدل های جدید مبل استیل نیز کاملا دیده می شود. هم اکنون تولید مبل های استیل جدید در ایران به روش های نوینی صورت می گیرد به طوری که ابتدا کلاف مبل استیل به روش صنعتی تولید می شود تا از مشکلات مربوط به روش تولید کارگاهی و سنتی خبری نباشد.کتابخانه ها ، میز نهار خوری ، قاب عکس که با چهار چوب های شسته رفته کار شده در این دسته قرار میگیرند.

دکوراسیون چوبی خانه ایرانی به سبک مدرن

دکوراسیون چوبی خانه ایرانی به سبک مدرن

امروزه استفاده از پانل های چوبی در دکوراسیون داخلی بسیار گسترده است و تقریبا بیشتر خانه هایی که رنگ و بوی مدرن دارند از پوب های طبیعی و مصنوعی برای تزیین و تکمیل دکوراسیون داخلی استفاده می کنند. گرمایی که با این دیوار ، سقف و کف پوش ها به فضای داخلی منتقل می شود میل استفاده از چوب را هر روز بیشتر می کند. برخلاف گذشته که چوب بیشتر در دکوراسیون کلاسیک و سنتی بکار می رفت، امروزه چوب با سبک مینیمالیستی و مدرن طرفداران بسیار زیادی پیدا کرده و بیشتر افراد در آپارتمان های مدرن خود ترجیح می دهند بجای استفاده از کاشی و سرامیک یا حتی پی وی سی، از چوب در قسمت های مختلف خانه خود استفاده کنند. استفاده از چوب در دکوراسیون داخلی منزل تاریخ بسیار طول و درازی دارد. کفپوش و دیوارپوش های چوبی حتی در زمان ها بسیار دور نیز به طور وسیعی در دکوراسیون داخلی مورد استفاده قرار می گرفتند. چوب در زمان قدیم ابتدا برای پوشاندن ناهمواری های کف و دیوارهای خانه استفاده می شد تا اینکه معماری فرانسوی چوب را به یکی از بهترین و شیک ترین عناصر در دکوراسیون داخلی تبدیل کرد پس از آن نیز محبوبیت چوب افزایش یافت تا جایی که در عصر ویکتوریایی بریتانیا نیز جزء عناصر لوکس بحساب می آمد.مدل های مدرن پنل های چوبی سطحی کاملا صاف، لطیف و بدون هیچگونه کنده کاری دارند و عموما به صورت افقی و موازی در کف و دیوارهای خانه نصب می شوند. پنل های چوبی مدرن به خصوص در رنگ های روشن، عمق و گرمای بسیار زیادی به دکوراسیون داخلی می دهند طوریکه چشم ها از خیره شدن به آنها لذت می برند. طرح های چوبی نوین در صنعت چوب یا به صورت دست ساز و ترکیب با فلز ، شیشه ، پلکسی گلاس و امثالهم در این دسته قرار میگیرند