ساحل سیترای نوشهر از آورده های سیل اخیر پاکسازی شد

noshahr - Copy

ساحل سیترای نوشهر از آورده های سیل اخیر پاکسازی شد

شهردار نوشهر گفت که ساحل سیترای این شهرستان با جمع آوری یکهزار کامیون چوب و تنه شکسته درختان از آورده های سیل اخیر پاکسازی شد.

ساحل سیترای نوشهر از آورده های سیل اخیر پاکسازی شد

فرهاد بنی شیخ الاسلامی افزود : سیل هفته پیش صدها تن چوب و تنه شکسته درختان را از راه رودخانه ها وارد دریا کرده بود که پس از مدتی امواج دریا آنها را به ساحل سیترا بازگرداند.

وی حجم ضایعات چوب و تنه درختان در ساحل سیترا را بی سابقه توصیف کرد و ادامه داد : با مساعد شدن وضعیت هوا در روزهای اخیر عملیات پاکسازی ساحل با بسیج تمامی امکانات شهرداری از جمله دو دستگاه لودر و شش دستگاه کامیون آغاز و تا کنون بیش از یکهزار محموله کامیون 10 تنی چوب، ضایعات و تنه درختان جمع آوری شد.

شهردار نوشهر گفت : در ساحل نمونه گردشگری سیترا نوشهر با حدود یکهزار و 800 متر طول به عرض شش متر چوب ها پراکنده شده بود که با تلاش فراوان پاکسازی آن به اتمام رسید و ساحل به حالت اولیه برگشت و طرح های سالمسازی دریا برای بانوان و آقایان نیز آماده استفاده شد.

وی از طرح ساحلی سیترا به عنوان بزرگ ترین طرح سالمسازی دریا در مازندران یاد کرد و افزود که امسال ورود گردشگر به این ساحل نسبت به مدت مشابه سال گذشته بیش از 30 درصدی افزایش داشته است.

شهردار نوشهر اظهار داشت : در حال حاضر در حال دریافت آخرین مجوزها برای راه اندازی اسکله تفریحی ساحل سیترا هستیم که با فعال شدن آن می توان از انواع قایق های تفریحی و مسافری حتی قایق های شخصی استفاده کرد.

ساحل سیترا در شهرستان نوشهر با وسعت 19 هکتار از سال 1388 به عنوان منطقه نمونه گردشگری ساحلی کشور معرفی شد و از زمان تاکنون با امکانات متنوع خدماتی و رفاهی و تفریحی سالانه پذیرای میلیون ها گردشگر داخلی و خارجی است.