روشهای نوین برای طراحی آشپزخانه های کوچک

کابینت آشپزخانه ام دی اف های گلاس

روشهای نوین برای طراحی آشپزخانه های کوچک در سال ۲۰۱۶

۱-استفاده کردن از آینه:
برای پوشش فضای بین کابینت های دیواری و زمینی می توان از آینه استفاده کرد. آینه فضایی کاملا تفاوت برای آشپزخانه ایجاد خواهد کرد. آینه با منعکس کردن نور و بزرگ تر نشان دادن محیط آشپزخانه فضا را دلبازتر و وسیع تر نشان می دهد.
۲-استفاده از شلف و طبقه بندی:
امروزه بیشتر از کابینت برای آشپزخانه استفاده می شود و تعداد معدودی هستند که به قفسه علاقه داشته باشند اما برای آشپزخانه های کوچک قفسه بندی مناسب تر است و فضای کم تری را اشغال می کند.
۳-استفاده از کابینت های سفید:
رنگ سفید علاوه بر زیبایی و مصون بودن از دِمُده شدن فضا را بزرگ تر نشان میدهد و علاوه بر این در کنارهر طیف رنگی جلوه زیبایی دارد.

کابینت آشپزخانه ام دی اف های گلاس

۴-استفاده ی مناسب از نور:
استفاده از نور های طبیعی راه مناسبی است برای زیبایی محیط. برای مثال داشتن پنجره در آشپزخانه بهترین راه برای بهره مندی از نور طبیعی است. راه دیگری نیز وجود دارد. استفاده از چراغ های زیر کابینتی-لامپ های سقفی مسطح و یا لامپ های دیواری که حجم کمی را اشغال می کنند.
۵-استفاده از کابینت هایی که دارای بافت عمودی و افقی هستند:
یکی از مبحث های قابل توجه در انتخاب کابینت برای آشپزخانه کوچک استفاده درست از بافت های افقی و عمودی برای کابینت است. اگر کابینت دارای ترکیبی از بافت های افقی و عمودی باشد آشپزخانه را بزرگ تر نشان می دهد.
۶-تلفیق محیط:
کمبود جا برای نگهداری وسایل یکی از مشکلات متداول در آشپزخونه های امروزی است. به هر حال میتوان با ترکیب ایده های خلاقانه افزایش فضا در منطقه آشپزی (مطبخ) بر این مشکل غلبه کرد. مطمئن باشید با این کار فضای خانه را به داخل آشپزخانه می آورد. به هم ریختگی ها رو از بین ببرید حجم های اضافی موجود در فضا را برای کاربرد بیشتر و آشپزی در یک محیط دلچسبتر را کاهش دهید.

کابینت آشپزخانه کوچک

۷-استفاده از کابینت های براق:
اگر از کابینت های راه راه و یا دارای بافت خوشتان نمی آید می توانید از کابینت های براق استفاده کنید. این پوشش با منعکس کردن نور فضا را فراخ تر و گسترده تر نشان می دهد.

۸-استفاده از صفحه ی روی کابینت دو کاره:
استفاده از صفحه ی دو کاره این امکان را به شما میدهد که که دریک زمان از یک محیط استفاده دو چندان کنید.این عمل هم مکان زیادی برای استفاده ی شما فراهم می سازد و هم با خاصیت متحرک بودنش فضای کمتری را اشغال می کند.

۹-استفاده از کابینت های درب شیشه ای:
استفاده از کابینت هایی که درب آنها شیشه ای است جلوه ی زیبایی به آشپزخانه میدهد اما باید توجه داشت از چه لوازم و دکوری هایی برای چیدمان آنها استفاده می کنیم زیرا همواره دارای دید هستند.

کابینت آشپزخانه ام دی اف

۱۰-استفاده از یک میز مخفی مبتکرانه:
اگر فضای کافی برای داشتن میز صبحانه و یا غذا خوری ندارید میتوانید از یک طراحی مدرن و زیبا استفاده کنید. میزی که تا زمان استفاده از آن دیده نمی شود و مانند یک نما و دکور است.
۱۱-استفاده از میز و صندلی باریک:
به جای استفاده از اپن و یا میز های بزرگ و جاگیر از از یک صفحه ی برگرشته ی باریک و صندلی های فانتزی متناسب با محیط خود استفاده کنید.
۱۲-استفاده از یک نقاشی که نظر ها را جلب میکند:
استفاده از نقاشی در قسمتی از آشپزخانه به طوری که جلب توجه زیادی داشته باشد سبب میشود که محیط آشپزخانه باریک تر و بزرگ تر دیده شود.