ام دی اف 3 میل خام، پرینتی،ملامینه

ام دی اف 3 میل پرینتی

مشخصات کلی ام دی اف 3 میل (فیبر):

ام دی اف سه میل هایی که روکش می شوند عمدتا مغز شرکت هایی چون ادونس،واناچای، سوماترا ،اسکیچای ویا پویا می باشند.پرفروش ترین ورق ام دی اف 3 میل، سفید آن می باشد که با دو اصطلاح پرینتی و ملامینه به فروش می رسد.

انواع ام دی اف 3 میل :

• 3میل خام
• 3میل پرینتی
• 3 میل ملامینه
• 3 میل کاغذی
• 3میل یکرو و دورو
• 3 میل هایگلاس

ام دی اف 3 میل خام

ام دی اف ۳ میل خام از جمله موارد پر مصرف در بازار ام دی اف است که در امور مختلف مورد استفاده قرار می گیرد. ضخامت ورق های ام دی اف خام سه میل به طور دقیق 2.7 و در برخی موارد 2.4 می باشد که به آن ها 3 میل گفته می شود.
ام دی اف خام تولید ایران توسط دو برند پویا و رهاسان در بازار مشاهده می شود. محصولات این دو شرکت با کیفیت خوب و قیمت مناسب قابل توجه مشتریان می باشد.
ابعاد و اندازه ورق ام دی اف 3 میل خام شرکت پویا در دو سایز زیر می باشد.
• سایز کوچک : 244×183 سانتیمتر
• سایز بزرگ : 244×210 سانتیمتر
ورق های ام دی اف ۳ میل خام خارجی با 4 برند واناچای، پنل پلاس، سیام و سوماترا در کشور ما موجود است.این ورق ها با کیفیت بالا و همچنین با استاندارد جهانی عرضه می گردد و بسیار مناسب برای برش دادن و CNC می باشد.
ابعاد ورق های ام دی اف سه میل خارجی 244×183 سانتیمتر می باشد.

ام دی اف 3 میل پرینتی

ام دی اف سه میل پرینتی شامل ام دی اف خام بعلاوه ۳ لایه رنگ در نهایت یک لایه uv قرار می باشد که در برابر تغییر رنگ از خود مقاومت نشان می دهد .این نوع ام دی اف سه میل با نام برفی یا هالوژن هم گفته می شود. 3 میل پرینتی روکش سخت تر و همچنین مقاوت بهتری نسبت به انواع سه میل دارد.

ام دی اف 3 میل پرینتی

ام دی اف 3 میل ملامینه

یکی از پرمصرف ترین و کاربردی ترین انواع ام دی اف، ام دی اف های با ضخامت سه میل ملامینه است.شیوه تولید و مواد اولیه مصرفی در تولید ام دی اف سه میل در برخی از کارخانه ها متفاوت است. همین تفاوت باعث شده تا انواع مختلفی از ام دی اف سه میل با سطوح کیفی متفاوت روانه بازار فروش شود.
ام دی اف سه میل جزو دسته فیبرها هستند و به جهت ضخامت پایین ،از استحکام کمی برخوردارند. امروزه بیشترین کارآیی ام دی اف ۳ میل جهت ساخت وسیله های چوبی تزئینی مختص به صنف لیزرکاری می باشد. تمایل بیشتر لیزرکاران به خرید در رنگ های مختلف از ام دی اف ۳ میل روکش کاغذی است. از دیگر قابلیت های ام دی اف سه میل ، می توان به روکش کاری و هم چنین گرفتن لبه مبلمان و سرویس چوب اشاره کرد. فیبر تولیدی در کارخانه های مختلف به جهت داشتن روش تولید گوناگون ،از کیفیت یکسانی برخوردار نیستند.

ام دی اف 3 میل رنگی

نمی توان رنگبندی ام دی اف سه میل ملامینه را محدود به رنگ خاصی کرد. به همین خاطر کارخانه های تولیدی برای جذب مشتری و پاسخ دهی به سلایق گوناگون تنوع طرح و رنگ خود را بالا برده اند.

رنگ های رایج ام دی اف 3 میل رنگی عبارنتد از :
• ام دی اف سه میل سفید ملامینه یا سفید پرینتی که رنگ سفید ساده دارند و به صورت تک رو و دو رو موجود می باشد.
• ام دی اف سه میل طرح دار که طیف رنگی گسترده ای دارد. رنگ راش، رنگ فندوقی ، کرم، استخوانی و …، از رنگ های متنوع این مدل از ام دی اف ۳ میل می باشد.
• رنگ های فانتزی که مصرف آن هنوز آنطور که باید و شاید در بین ایرانی ها رایج نشده و در کمتر کارخانه ای تک رنگ های فانتزی به صورت انبوه تولید می شود.

ام دی اف 3 میل ملامینه

ام دی ف 3 میل طرح دار

ورقهای ام دی اف سه میل طرح دار بصورت تک رو و دورو تولید میشود.موارد مورد استفاده آن در زمینه ساخت منصوجات تزئینی چوبی به صورت صنایع دستی و حتی استفاده از ابزارالات مانند دستگاه لیزر و حکاکی روی چوب از MDF سه میل بسیار استفاده می شود .

ام دی اف 3 میل یک رو

ام دی اف های تولید شده در کارخانه های ایرانی هم نمونه های تک رو دارند و هم دورو. اما منظور از ورق تک رو همان مدل سفید ملامینه یا سفید پرینتی است. این محصول با توجه به کاربرد بسیار زیادی که در بازار کابینت سازی دارد، طبیعتا فعالان بزرگی را نیز به خود اختصاص داده است. در مدل ورق تک رو یا همان یکرو باید بدانید که ام دی اف ها از دو حال ملامینه (کاغذی) یا پرینتی (رنگ شده) خارج نیستند. اما از آنجایی کاربرد آن بیشتر در پشت یونیتهای کابینت است، لذا از نوع پرینتی که قیمت مناسب تری دارند، استفاده می شود.

ام دی اف 3 میل دورو

جنس تولید شده این ورق ها از مغزی ام دی اف خام ایرانی یا خارجی است با این تفاوت که برای هر دو طرف آن روکش کشیده شده است. این ورق ها به صورت تک رنگ بوده و عمدتا در رنگ های سفید، سیاه، قرمز، آبی و سبز هستند. در واقع می توان گفت که یکسری رنگ های کلی که بیشتر برای تولید نمونه محصولات صنایع دستی و دکوری کاربرد دارند. روکش ام دی اف ۳ میل در این مدل معمولا نوع ملامینه است و در آن کمتر و به صورت کاملا نادر از سبک پرینتی استفاده می شود. قیمت این نمونه ها با توجه به کمبود بازار فروش و خواب انبار زیاد برای تولید کنندگان، اندکی بالاست.

ام دی اف3 میل کاغذی

ام دی اف های سه میل کاغذی بیشترین تنوع رنگ را دارند این نوع ام دی سه میل اکثرا در کارهای تزئیناتی مورد استفاده قرار میگیرد و مشتری عمده این ورق ها لیزرکاران هستند.

ام دی اف3 میل هایگلاس

ورق سه میل هایگلاس در برابر رطوبت مقاومت بالاتری نسبت به ام دی اف ملامینه دارد.علت این مقاومت، نوع روکش این ورق هاست که از جنس پلی گلاس می باشد. این روکش ها در برابر آب آسیبی کمتری میبینند.

انواع برند ام دی اف 3میل: