پروفیل اسکوتی

پروفیل اسکوتی
پروفیل اسکوتی

مشخصات کلی اسکوتی:

پروفیل اسکوتی یا اسکوتیا (Scotia) برای کنج داخلی کار دیوارپوش استفاده می شود .اسکوتی نه ‌تنها به‌جای قرنیز بلکه همراه با قرنیز نیز می‌توان به‌کار برد. اسکوتی از قرنیز اقتصادی‌تر است، به این دلیل، گاهی به‌جای قرنیز از آن استفاده می‌کنند.در مکانهایی که دور کار قرنیز سنگ یا چوبی از قبل باشد میتوان به عنوان جایگزین به جای قرنیز استفاده شود.ابزار اسکوتی 2.5cm ابزاری تزیینی برای پوشاندن نبش، کنج، میانه و حد فاصل بین دیوار و سقف و… مورد استفاده قرار می گیرد. همه ابزارهای اسکوتی 2.5cm پلی در طول 2 متر و 80 سانتیمتر و 3 متر و در انواع رنگ ها تولید می شود.
اسکوتی یا اسکوتیا به‌صورت اریب قرار می‌گیرد، یک سر آن روی کف و سر دیگر روی دیوار یا قرنیز. اسکوتی دورتادور اطراف دیوار قرار می‌گیرد تا درز بین پارکت تا دیوار یا پارکت تا قرنیز را بپوشاند. اسکوتیا به‌دلیل ساختاری که دارد نه‌تنها روی درز را می‌پوشاند بلکه امکان حرکت پارکت به‌دلیل انبساط را فراهم می‌کند.
ازکاربردهای دیگر اسکوتی، زیر درب های سرویس بهداشتی یا برخی کمدها که آنقدر بلند نیستند که بتوان قرنیز به‌کار برد. برخی نیز برای زیباتر کردن دکوراسیون خود از اسکوتی به‌عنوان گلویی سقف (بین سقف و دیوار) یا در بخش داخلی کنج‌های عمودی دیوار استفاده می‌کنند.

کالیته رنگ پروفیل اسکوتی:

مشخصات فنی:

۱- پارکت لمینت و کفپوش : در مواردیکه دور کار قرنیز سنگی می باشد می توان به جای قرنیز از اسکوتی استفاده کرد . استفاده از این ابزار علاوه بر نگه داشتن پارکت لمینت باعث زیبایی هر چه بیشتر کفپوش شما خواهد شد و از طرفی دیگر دردسر کندن قرنیز سنگی را نیز نخواهید داشت.
۲- دیوارکوب (دیوارپوش) : به طور مثال کنج های دیوار (بین سقف و دیوار) به عنوان یک ابزار جداکننده جهت زیبایی بیشتر استفاده می شود. می توان هم از رنگ های متضاد و هم از رنگی متناسب با رنگ دیوارکوب (دیوارپوش) استفاده کرد.
اسکوتی ها از مواردی هستند که زیبایی خاصی را می توانند به منازل و محل کار ما بدهند.اسکوتیهایی که در گذشته استفاده می شدند اکثرا از جنس یا چوب بودند اما امروزه اکثرا از اسکوتیهای ام دی افی و اسکوتیهایی از جنس PVC استفاده می شود. اصولا اسکوتیها به جز استفاده زیبایی که دارند برای محافظت از دیوار در برابر صدمات ناشی از اسباب و وسایل و همین طور در برابر رطوبت کف نیز کاربرد های فراوانی دارند. اسکوتی کاربردهای مختلفی دارد از جمله قسمت هایی که قابلیت استفاده از قرنیز با ارتفاع بلند را ندارد از اسکوتی استفاده می شود.
اسکوتی ها بنا به نوع جنس دیوارو نوع جنس خود اسکوتی و همین طور شرایط نصب می توانند به طرق مختلفی نصب شوند که عبارتند از پرچ؛میخ؛چسب و ترکیبی از موارد گفته شده می باشند.