روکش لمینت

روکش لمینت , لمینت چوبینه , لمینت طرح چوب , لمینت چوب
روکش لمینت , لمینت چوبینه , لمینت طرح چوب , لمینت چوب

مشخصات کلی روکش لمینت :

روکش لمینت,laminate از جنس hdf بوده( که مخفف هارد,دانسیته,فایبربرد) می باشد از مواد چوبی ساخته می شود نه اینکه مستقیما از خود چوب درختان ساخته شده باشد و در مواردی چون کفپوش،دیوارپوش،درب و… مورد استفاده قرار می گیرد روکش لمينت معمولا مستطيل شکل هستند و ابعادي در حدود عرض بين 14 تا 25 سانتيمتر و طولي بين 120 تا 140 سانتيمتر دارند. دليل اينکه اين کالا با نام لمينت شناخته مي شود اينست که از پنج لايه فشرده تشکيل شده است و هر چيز چند لايه اي را لمينيت مي گويند.

مزایا :

  1. اشعه ماورای بنفش خورشید هم نمی‌تواند به روکش لمینت آسیبی برساند یا رنگ و روی‌شان را از بین ببرد.
  2. روکش لمینت در مقابل فاکتورها و عوامل محیطی مقاومت زیادی دارند و در برابر استفاده طولانی مدت امتحان خودشان را پس داده‌اند. رنگ، نقش و زیبایی آنها سالیان سال حفظ می‌شود.
  3. شکل ظاهری روکش لمینت شبیه چوب واقعی است.

مشخصات :

روکش لمينت معمولا مستطيل شکل هستند و ابعادي در حدود عرض بين 14 تا 25 سانتيمتر و طولي بين 120 تا 140 سانتيمتر دارند، ضخامت روکش لمينت ها معمولا 7، 8 ، 10 و 12 ميليمتر است، لمينيت را به کف نمي چسبانند، بلکه در ابتدا يک لايه فوم به ضخامت 2 ميليمتر را بروي کف پهن مي کنند، و لمينت را روي فوم نصب مي کنند، لمينت ها دور تا دور و در هر چهار ضلع داراي شيارهايي (کليک) هستند که در هنگام نصب شيارها در يکديگر قفل مي شوند يا به اصطلاح کليک مي شوند و همين کليک ها عامل ثابت نگهداشتن لمينت ها بر روي کف مي باشند، و به همين علت نوع کليک لمينت انتخابي بسيار با اهميت است. لمينت به کف زيرين خود آسيب نمي زند و مي توان تا چند بار آن را جمع و در محل ديگري مجددا نصب کرد. لمينت به راحتي خش بر نمي دارد، لمينت به هيچ عنوان در اثر حرارت سيگار نمي سوزد.