بزرگترنشان دادن خانه با پارکت لمینت

Published by Leave your thoughts

خیلی ازما از کوچکی منزل خود رنج می بریم و دوست داریم کاری کنیم که این فضا بزرگتر به نظر برسد ، این خواسته غیر ممکن نیست بلکه با انتخاب کف پوش مناسب می توانید خانه ی کوچک خود را بزرگتر از آنچه که هست نشان دهید ، رنگ و نوع پارکت لمینیتی که انتخاب می‌کنید مطمئنا روی فضای داخلی تاثیرگذار است.با آگاهی از این که رنگ، نور و فضا به هم وابسته‌اند، انتخاب سخت‌تر می‌شود. رنگ سقف و دیوارها تاثیر قابل توجهی روی احساس شما از محیط می‌گذارد. رنگ انتخابی می‌تواند یک اتاق را بزرگ‌تر، کوچک‌تر، پهن‌تر، باریک‌تر، عمیق‌تر، بلندتر، روشن‌تر و یا گرم‌تر نشان دهد.
برای انتخاب رنگ و طرح پارکت باید نکات فراوانی را در نظر گرفت که شامل رنگ مبلمان، رنگ فرشها، رنگ و طرح دیوار ها، متراژ محل مورد نظر، مقدار نور، زاویه نور و مقدار اساس موجود در منزل حائز اهمیت میباشد که باید به همه آنها توجه نمود البته برخی از آنها به بقیه ارجعیت دارند.

بزرگتر جلوه دادن خانه با پارکت لمینت

رنگ سقف و دیوارها تاثیر قابل توجهی روی احساس شما از محیط می‌گذارد. رنگ انتخابی شما برای پارکت می‌تواند یک اتاق را بزرگ‌تر، کوچک‌تر، پهن‌تر، باریک‌تر، عمیق‌تر، بلندتر، روشن‌تر و یا گرم‌تر نشان دهد. رنگ پارکتی که انتخاب می‌کنید مطمئنا روی فضای داخلی تاثیرگذار است.از به کار بردن رنگ های زیاد و طرح های مختلف در یک اتاق که آن را حتی بدون مبل شلوغ می کند، خودداری کنید. بیشتر پارکت ها از خانواده کرم و قهوه ای هستند و در این طیف رنگ های بسیار متنوعی وجود دارند. اگر خانه شما کوچک است برای اینکه فضا بزرگتر به نظر برسد انواع روشن تر را انتخاب کنید. به هر حال بهتر است قبل از خرید، رنگ سایر لوازم چوبی را هم در نظر بگیرید تا هماهنگی بیشتر، فضای خانه را چشم نوازتر نشان دهد.

انتخاب رنگ پارکت مناسب فضا و احساستان

یک اتاق با پارکت لمینیت و دیوارهای روشن خانه را بزرگ‌تر نشان می‌دهد. اما اگر فقط از رنگ‌های روشن استفاده شود، خانه سرد و بی‌روح خواهد شد. اگر دیوارهای اتاق تاریک اما پارکت لمینیت و سقف روشن باشد، تاثیر خطوط افقی بیش‌تر می‌شود. به عبارت دیگر به خطوط افقی بیش‌تر توجه می‌شود. در صورتی که پارکت لمینیت و سقف روشن و کل دیوارها تیره باشند، اتاق باریک‌تر و بلندتر به نظر می‌رسد. پارکت لمینیت تیره با دیوارها و سقف روشن ،اتاق را پهن‌تر نشان می‌دهد. یک اتاق با پارکت لمینیت و سقف تیره و دیوارهای روشن ، پهن‌تر و پایین‌تر به نظر می‌رسد. اگر سقف روشن اما دیوارها و پارکت لمینیت تیره باشند، حس بودن در زیرزمین در فرد ایجاد می‌شود. چون نور فقط از بالا خواهد بود.

انتخاب رنگ پارکت مناسب فضا و احساستان

• پارکت فندقی جزو رنگ‌های گرم و هماهنگ است و فضایی صمیمی ایجاد می‌کند.
• پارکت قهوه‌ای ، حس ارتباط با زمین و طبیعت را ایجاد کرده و با مبلمان روشن زیباتر خواهد بود.
• پارکت لمینیت روشن ، جاهای کم‌نور و تاریک را روشن‌تر و شادتر می‌کند و آرامش‌بخش است.
• پارکت بژ مایل به سفید احساس جدید بودن و پاکیزگی را بوجود آورده و فضای اتاق را روشن می‌کند.
• پارکت خاکستری تیره خنثی ، شیک و آرامش‌بخش است.