هفتمین نمایشگاه بین المللی صنایع چوب ایران با حضور ۱۱۰ شرکت

هفتمین نمایشگاه بین المللی صنایع چوب ایران با حضور ۱۱۰ شرکت داخلی و خارجی

هفتمین نمایشگاه بین المللی صنایع چوب

به گزارش ایرنا از ستاد خبری هفتمین نمایشگاه بین المللی صنایع چوب ایران، در این نمایشگاه صنعتگران و صاحبان بنگاه های اقتصادی حوزه چوب ایران به همراه ۱۰ شرکت از کشورهای خارجی گردهم آمده و نوین ترین تولیدات و تجهیزات این صنعت را عرضه و به نمایش خواهند گذاشت.
رییس ستاد برگزاری هفتمین نمایشگاه بین المللی صنایع چوب، ماشین الات و تجهیزات وابسته، از رشد ۱۰۵ درصدی شرکت های خارجی در این نمایشگاه خبر داد و گفت: آلمان، اتریش، ایتالیا، ترکیه، کره جنوبی، مالزی، تایوان، هنگ کنگ، امارات و چین کشورهائی هستند که در نمایشگاه امسال حضور و مشارکت خواهند داشت.

هفتمین  نمایشگاه بین المللی صنایع چوب

وحید طیبی نژاد افزود: در این نمایشگاه بیش از ۸۰ شرکت داخلی نیز از استان های اردبیل، خوزستان، گلستان، تهران، البرز، آذربایجان شرقی، قزوین، قم، زنجان، آذربایجان غربی، اصفهان، گیلان، کرمانشاه، فارس، یزد، خراسان رضوی و مازندران جدیدترین و نوین ترین دستگاهها، کالاها، تجهیزات و خدمات مرتبط با صنعت چوب را به نمایش می گذارند.
رییس ستاد برگزاری هفتمین نمایشگاه بین المللی صنایع چوب، ماشین الات و تجهیزات وابسته اضافه کرد: در این نمایشگاه خطوط و ماشین آلات تولید و برش انواع چوب نئوپان روکشدار، MDF و تخته های صنعتی، ماشن آلات صنایع چوب، شایر زن، رنده، سوراخ زن، CNC، جوش چوب، برس و پروفیل، ماشین آلات تولید انواع سوزن میخ و منگنه، دستگاه های اشباع ساز، اره نواری، صنایع چوب، ابزار آلات و ده ها دستگاه و تجهیزات دیگر این صنعت در معرض دید علاقمندان قرار می گیرد.
طیبی نژاد در ادامه به اهمیت این صنعت اشاره کرد و گفت: صنعت چوب یکی از مهمترین صنایع زیر ساختی تولیدی محسوب می شود و طی سالهای اخیر در حوزه های مختلف به خصوص بخش مبلمان، دکوراسیون داخلی و صنعت ساختمان جایگاه ویژه ای را به خود اختصاص داده است.
وی افزود: تقاضای روزافزون بازار به مواد اولیه صنایع چوب در راستای توسعه و رشد شهرنشینی و به تبع آن استفاده از محصولات متنوع ساخته شده از فرآورده های چوبی، فرصتی ایده آل برای سرمایه گذاری در این بخش را ایجاد کرده است.
رییس ستاد برگزاری هفتمین نمایشگاه بین المللی صنایع چوب، ماشین الات و تجهیزات وابسته اضافه کرد: هرچند که طی سالهای اخیر شاهد رشد روزافزون واحدهای تولیدی در زمینه های مختلف صنایع چوب همچون تولید نئوپان، تخته های فشرده، ملامینه، ام دی اف، روکشهای مصنوعی و غیره بوده ایم اما هنوز هم با رفع نیازهای کلی کشور فاصله زیادی وجود دارد.
هفتمین نمایشگاه بین المللی صنایع چوب، ماشین آلات و تجهیزات وابسته 11 تا 14 بهمن ماه هر روز از ساعت 9 تا 17 در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران آماده بازدید علاقمندان خواهد بود.