تولید در کارخانه «چوکای تالش» با ۸۰۰ کارگر از سر گرفته شد

choookaT

تولید در کارخانه «چوکای تالش» با ۸۰۰ کارگر از سر گرفته شد

ایلنا: به گزارش ایلنا فعالیت تولیدی کارخانه صنایع چوب و کاغذ ایران «چوکا» که از شش ماه قبل به دلیل انجام نوسازی متوقف شده بود، مجددا ۲۲ بهمن ماه جاری از سر گرفته شد.

تولید در کارخانه «چوکای تالش» با ۸۰۰ کارگر از سر گرفته شد , خبر چوب , اخبار چوب , اخبار صنایع چوب

یکی از کارگران این واحد صنعتی با اعلام این خبر گفت: بعد از شش ماه به همت شبانه روزی کارگران کارخانه «چوکای تالش» سرانجام در روز پنجشنبه هفته گذشته (۲۲ بهمن) مراحل بازسازی این واحد که در زمینه تولید انواع کاغذ فعالیت دارد به اتمام رسید و فعالیت این کارخانه با ۸۰۰ کارگر از سرگرفته شد.

وی افزود: بازگشت به کار کارگران و شروع فعالیت صنایع چوب چوکا در حالی بود که در طی زمان متوقف شدن فعالیت تولیدی کارخانه همه کارگران در محل کار خود حاضر بودند.

و با بیان اینکه واحد تولید چوکای تالش بعد از ماه‌ها تحقیق بر روی محصولات جدیدی قصد دارد بر تعداد نیروی کارخود بیافزاید افزود: دانش ساخت وتولید کاغذ پاکت سیمان برای اولین بار در این کارخانه فراهم شده وبه زودی عملیاتی می‌شود.

بنا بر این گزارش، پیش از این بخش عمده‌ای از مشکلات صنایع چوب چوکا پرداخت نشدن به موقع مطالبات کارخانه از سوی خریداران محصولاتش است. به همین دلیل تقریبا خرداد ماه سال جاری بود که مدیران این کارخانه برای جبران کسری منابع مالی از یکی از خریداران محصولاتش به مراجع قضایی شکایت کرده و با حکم قضایی این واحد را پلمپ کرده بودند.