ترمووود فنلاندی

ترموود های مناسب نما ساختمان

چوب ترمو فنلاندی نوعی چوب طبیعی از جنگل های فنلاند میباشد که در طی فرایندی صنعتی قابلیت ضد آب و ضد حرارت پیدا میکند. همچنین در مقابل حشرات مقاوم میباشد و حفره ای ندارد. این چوب، خیلی سبکی است که در زمینه های مختلف صنعتی و غیر صنعتی کاربرد دارد.
چوب درخت کاج از گروه درختان سوزنی برگ دارای بافتی نرم بوده و تراکم آوندی کمتری نسبت به چوب درختان دیگر دارد به همین منظور ترمووود کاج فنلاندی بیشتر در نمای ساختمان مورد استفاده قرار می گیرد و با توجه به نوع رنگ پذیری، قابلیت رنگ آمیزی به طیف های مختلف دارد. این چوب که بهترین نوع آن متعلق به کشور فنلاند است را می توان در شرایط مختلف جوی همچون سرما و گرما، بارندگی، رطوبت و آب و های خشک استفاده کرد. همچنین این چوب ها در مقابل موریانه و حشرات موذی مقاوم است. استفاده از مصالحی مانند چوب ترمو در نما برای طراحی ویلا، آپارتمان، روف گاردن، آلاچیق، فلاور باکس و دیوار سبز به دلیل هماهنگی بیشتر با محیط اطراف بسیار کاربردی است و بسیار توصیه می شود.

ساماران پی وی سی

مزایای ترمووود فنلاندی

چوب فنلاندی بسیار سبک است و وزن کمی دارد و فشار کمی به نما وارد میکند . این نمای چوب بسیار سبک است و جلوی بارندگی مقاومت زیادی دارد. در مناطقی که رطوبت محیطی بسیار بالاست این نوع چوب مقاوم است و در برابر حشرات مقاوم است و آسیب نمیبیند.

معایب ترمووود فنلاندی

ترمووود فنلاندی یک ضعف مهم دارد که برای آن هم راه حلی ارائه گردیده.این چوب در برابر اشعه مقاوم نیست و رنگ آن بعد مدتی دچار تغییر میشود و لایه ای خاکستری روی آن پدید می آید. برای حل این مشکل رنگ هایی برای سطح ترمود در بازار موجود میباشد تا بجز زیبایی به مقاومت آن نیز در برابر پرتوهای خورشیدی کمک کند. میتوان برای فضای باز هم استفاده کرد. زیرا ترموود فنلاندی در فضا های باز هم قابلیت استفاده دارد و مناسب برای شرایط محیطی مختلف هستند. چوب ترمو این قابلیت را دارد که در دیواره داخلی سونا استفاده شود بدون اینکه حالتش تغییر کند.

ترمووود فنلاندی ضخامت های گوناگونی را داراست که از آن میتوان در جاهای مختلف استفاده کرد. عرض این چوب ها هم استاندارد های مختلفی را دارا میباشد. شکل ظاهری چوب های ترمو میتواند متفاوت باشد.

نوع SHP ترمووود

پنل های سه لایه ترمووود مورد مصرف در ساخت سازه های چوبی، صفحات میز ناهار خوری، صفحه کابینت و غیره. محصولی کاملا طبیعی و عاری از هر گونه مواد شیمیایی.

نوع DECK ترمووود

هنگامی که روی این نوع چوب، شکاف هایی بصورت موازی و با اندازه های یکسان ایجاد میشود تا در در برابر لغزیدن از آن محافظت شود، عنوان DECK روی آن قرار میگیرد.

UTS و UTV ترمووود

ترموود فنلاندی، بصورت فاق و زبانه روی هم قرار میگیرند و در نما جلوه ای عالی و فوق العاده ارائه میدهند.